@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Krepli Omletli Sabah kahvaltısı

Tatil günümüzün ilk öğünü olan kahvaltı için önereceğimiz herkesin damak tadına uyacak olan iki farklı yiyecekten söz edeceğiz. Omletli krepli ve domates ile donatılmış nefis bir kahvaltı sofrası

Kahvaltıda bulunduracağımız krep tarifini geçen günlerde vermiştik. Bu kez kahvaltı sofrasına renk katacak olan omlet tarifi sofralarınızda görsel şölen oluşturacak

OMLET TARİFİ YAPILIŞI

Size sunacağımız omlet, omletler içerisinde en kolay yapılanı. İsteyen farklı katkı malzemeleri kullanarak omleti gönlünün istediği şekilde zenginleştirebilir.
Bir kaba yumurtaları kırın, tuzu ekleyin ve bir çırpıcı yardımıyla alttan üste doğru hava kabarcıkları oluşana yani köpürene kadar güzelce çırpın.
Tavanızı ısıtın ve 1'er yemek kaşığı tereyağı ve/veya zeytinyağını kızdırın.
Yumurtaları tavaya alın. Ardından yumurta karışımını tavaya dökün. Ocağınızın altını kısın ve alt kısmı kızarana adar pişirin. Üst kısmı hafif sulu kaldığında tavanızı önce doğru eğip omleti ikiye katlayın.
1-2 dakika daha bu şekilde pişirip ocaktan alın.
Üzerine ince dilim kaşarları dizin ve tavanın kapağını kapatın. Soğumadan servis edin.
Kaşarlar eridikten sonra omleti ocaktan alabilirsiniz. Afiyet olsun…

Omlet Tarifinin Püf Noktası

Kabarık bir omlet için yumurtaları çatal yerine mikser yardımıyla pürüzsüz bir kıvam alana kadar çırpın.Kalın ve yanmaz-yapışmaz tabanlı bir tava kullanmaya özen gösterin. Kullandığınız yumurta sayısı ve istediğiniz omlet kalınlığına göre kullandığınız tavanın yüzeyini genişletin.Omletin tavaya yapışmaması için seçtiğiniz tavaya dikkat edin. Hafifçe yağlayıp yağın fazlasını alın.

Dereotlu ya da Maydanozlu Krep tarifimiz için tıklayınız

@erolkaranet

Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.