@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

İslamcılık Denen Yobazlık.. Bir insan ya Müslümandır ya değildir. Bir insana İslamcı denilmesi öküzün altında buzağı aramaktır. Bir Müslümana sen İslamcı mısın ya da İslamcılık hakkında ne düşünüyporsun tarzı bir soru sorarsanız en aptalca bir soru sormuş olursunuz.

İslam ya da Müslümanlık bir meta değildir. Mal değildir. Alınıp satılacak elden ele kişiden kişiye devredilecek bir olgu da değildir.
İslam ya da Müslümanlık alemi Yaradanın insana farz kıldığı bir iman şeklidir. Herkes dilediği zaman Müslüman olur, İslam yani "iyi hal" denilen Allah c.c tarafından peygamberleri (aleyhiselam) vasıtasıyla bizlere gelen mesajlara harfiyen itaat edip yaşamak demektir. Lakin Müslüman olunur, Emirlere riayat edilir ve Allah-u Teala'da nasip ederse insan iman etmiş sayılır. 
Ve insan, yaradılış şekline bakmadan Allah'ın dinine kendince kavramlar getirip söylenebilme cesaretini göstermektedir. İslamcılık oyunu oynamaya gayret ediyor. kendini kandırıyor, safın biri. "Ben İslamcıyım" dediğinde Müslüman olduğunu farz ediyor.
Sözde İlahiyat alimi olarak geçinenlere de İslamcılık hakkında ne düşünüyorsun diye sorulduğunda ukala ukala cevap verip de bunun tarifini yapmaz mı.? şaşırtır, okuyanları. 
Be hey insan, san böyle bir soru sordu mu neden " git işine kardeşim , İslamcılık da nedir" demez de, böbürlene böbürlene fikirlerini sıralar. Aptal..
Hamasi nutuklar atan hu zevata söylenecek tek kelime vardır. Sizin nereniz Müslüman.
Türkiye Diyanet vakfı İslam Ansiklopedisinde bile kocaman bir başlık altında "İslamcılık"dan söz edilir. . "XIX. yüzyılda Osmanlı Devleti’nde ortaya çıkan dinî-siyasî ideoloji." denilir.
Oysa İslamcılık diye Müslümanlar kastedilmez.
İslamcıyız diyen her Müslüman ya da cemaat soytarılık ötesinde bir işle uğraşmaz. Bu uğurda emek ve ömür harcıyorsa sonunda gaflet vardır, sonunda kaybetmek vardır, sonunda dininden olmak vardır. Kaş yapayım derken gözünü çıkartıp kör kör gezmektedir.
Bugün bir kısım insanlar "İslamcı devletiz"" İslam ülkeleri""İslamcı""dinci" gibi kavramlar kullansa da kullanmaya devam etse de, Allah'ın dinine bağlı olan birileri bu sözleri duyduğunda asla ve kat'a kabul etmemelidir. "Ben Müslüman'ım , Allah'ın emrettiği din olan İslam'a inana ve iman etmeye çalışan bir kulum" demesi gerekir.
Bu tür aptal kavramları red etmelidir.
Sözmüzü Allah'ın ayetiyle bağlıyoruz.
"De ki: "Siz Allah'a dininizi mi öğretiyorsunuz? Oysaki Allah, gökte ne var, yerde ne var hepsini bilir. Allah her şeyi çok iyi bilmektedir." (Hucurat Suresi 16. Ayet)"

Erol Kara - 30.12.2020
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.