@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


İslam Düşmanlarının Ölünce Camiye Getirilmesi -"Çağdışı demekle İslam'ı kastediyorlar. Hiç kimsenin itirazını kabul etmem. Çağdışı dediği zaman şu Kur'an'ın huzurunda yemin ediyorum ki İslam'ı kastediyorlar. Siz İslam'a çağdışı diyorsunuz. Çağdışı demek ‘Geçersiz, kıymetsiz, değersiz, bir şeye yaramaz' demek değil mi? Peki, neden bir gazeteciniz öldüğü zaman, bir politikacınız öldüğü zaman, bir genel müdürünüz öldüğü zaman, bir profesörünüz öldüğü zaman neden çağdışı dediğiniz İslam'ın camisinin musalla taşına getirip o leşinizi musallat ediyorsunuz? Hani çağdışıydı? İslam çağdışı, cami çağdışı, hocalar çağdışı, musalla taşı çağdışı…

E sen niye cenazeni getirip çağdışı camisinin o musallata taşına koyuyorsun, götür meyhaneden kaldır kafir adam. Gazinodan kaldır cenazeni, restorandan kaldır, diskotekten kaldır, karnavaldan kaldır cenazeni. Niçin camiye getiriyorsun? Sahtekar oğlu sahtekarlar! Ne korkunç hile görüyor musunuz? Hem İslam'a çağdışı diyecekler hem de pislik cenazelerini camiden taşıyacaklar. Ve Müslümanlar da önlerine gelen her cenazeyi kaldırmaya mecburmuş gibi o ölünün arkasında durup tekbir alıyorlar. Mecbur musunuz ya? Kılmayın bu heriflerin cenaze namazını. Hiçbir kanun maddesi sizi zorlayamaz vallahi. Özgürlükçü demokrasi dedikleri şu sistem içinde hiçbir Müslümanı musalla taşına gelen cenazenin namazını kılacaksınız diye vallahi zorlayamazlar. Hiç kimse zorlayamaz."

Timurtaş Uçar Hoca'nın 1990'lı yıllarda verdiği vaaz

Bu alıntıyı neden yaptık. Yıllardır alevlenip sonra küllenen bir tartışma yeniden başladı. İlahiyatçı Ebubekir Sifil, yazar Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman'ın dini sembol ve değerlerle alay ettiğini söyleyerek Diyanet İşleri Başkanlığı'na bir çağrıda bulunarak "Kim olurlarsa olsunlar, öldüklerinde cesetleri camilerimize sokulmasın, cenaze namazları kılınmasın." demişti.

İşte bu sözler konuyu alevlendiren sözler oldu.Tekrar gündeme gelen konu ilahiyatçılar arasında da tekrar tartışıldı. Tartışmayı İndependent sayfalarına taşıdı.ve İslami kesimin bir dönem en fazla dinlediği din adamlarından olan rahmetli Timurtaş Uçar Hoca'nın 1990'lı yıllarda verdiği bir vaazında yer alan bu sözlerine yer verdi. 

Bununla birlikte 2016 yılında Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesine bağlı Kurttepe Köyünde "Komünist Çavuş" olarak bilinen 58 yaşındaki Durmuş Çavuş akciğer kanseri sonucu vefat etmişti. Köyün imamı Zafer Gerek, "Ben komünistin salasını da okumam, cenazesini de kıldırmam" demiş ve kıldırmaktan imtina etmişti. Bunun üzerine Müftülük imamı görevden almıştı.

Siz ne dersiniz, Timurtaş Hoca ya da bu düşüncede olan köy imamı Zafer Gerek gibi düşünenler bu konuda haksız sayılır mı ? 
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.