@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!


Banner


Hoş Geldiniz..

Kriminal Polislere Uzmanlık Sınavı Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığınca, "Meydana gelen olayları aydınlatmak, suçluların yakalanmasını sağlayarak memnuniyet kalitesi ve verimliliği en üst düzeyde tutmak için bilim ve teknolojinin tüm imkanlarından faydalanmakta ve yeni projeler ile de bu konuda ki kararlılığımızı sürdürmekteyiz." denilerek suç ve suçlularla mücadelede daha etkin olmak amacıyla personele uzmanlık eğitimi verileceği,bunun içinde sınavlar açılacağı belirtildi.

Kriminal Daire Başkanlığı, bu kapsamda Türkiye genelinde faaliyet gösteren bölge kriminal laboratuvarlarının personel ihtiyacını karşılamak amacıyla balistik, belge, biyoloji, kimya, iz, ses ve görüntü ile antropoloji konularında uzmanlık eğitimleri verilmeye başlandı.ğını açıkladı.

Alanında uzman akademisyenlerin vereceği eğitimlere ilk etapta Kriminal Daire Başkanlığı ve emniyet teşkilatı bünyesinden 40 kişi katılıyor. 15 gün sürecek eğitime katılanlar, sınava tabi tutulacak.

Başkanlıktan yapılan açıklamada, "Ülkemiz genelinde faaliyet gösteren Bölge Kriminal Laboratuvarlarımızın personel ihtiyaçlarını karşılayarak suç ve suçlularla mücadelede daha da etkin olmak amacıyla Kriminal Daire Başkanımız Ogün VURAL Başkanlığında ; Balistik, Belge, Biyoloji, Kimya, İz, Ses ve görüntü ve Antropoloji konularında 23.11.2020 tarihi itibariyle dallarında uzman üniversitelerimizin eğitim kadrosu ile birlikte uzmanlık eğitimi ve sınavları başlatılmış bununla birlikte bilim ve teknolojik bakımdan imkanlarımız artırılmıştır."denildi

Kaynak : Kriminal Daire Başkanlığı

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

İlginizi Çekebilir

Reklam