erolkara


Manisa 2. İdare Mahkemesi, su abonelerinden alınan 3 liralık ‘Hat Bakım ve İşletme Bedeli’ni iptal etti. Kararın su aboneleri için emsal niteliğinde olduğu belirtildi.

Sözcü’de yer alan habere göre, Manisa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (MASKİ) 2018 yılından bu zamana kadar su abonelerinden aldığı 3 liralık ‘Hat Bakım ve İşletme Bedeli’ni Manisa 2. İdare Mahkemesi, hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle iptal etti.

Emsal teşkil edecek karara göre, mahkemenin verdiği bu karar doğrultusunda su aboneleri MASKİ’ye verecekleri dilekçeyle kendilerinden 36 ay boyunca kesilen 3 liralık hat bakım ve işletme bedelinin tamamını yasal faiziyle geri alabilecek

Manisa 2. İdare Mahkemesi’nin verdiği kararın Türkiye’deki 30 büyükşehirdeki milyonlarca aboneyi ilgilendiren emsal bir karar niteliğinde olduğu dile getirildi.

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, ‘Hat Bakım ve İşletim Bedeli’ ile ilgili de açıklamalarında "Bu bedelin kamuoyunda lanse edildiği gibi sayaç bakım bedeli olmadığını, il genelinde altyapıdan içme suyu depolarına kadar olan birçok hizmetlerde kullanıldığını belirtmiş ve alınan 3 liralık bedelin Manisalılara hizmet ve yatırım olarak geri döndüğünü söylemişti.

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski