@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


erolkaranet'e Hoş Geldiniz.

Reklam

Avukat Vekaletnamelerinde Dikkat Çekici Not
 Baroların bulundukları şehrin nüfusuna göre birden fazla baro kurulmasına imkan veren yasanın çıkmasından sonra oluşan yeni barolar vekaletnamelerde de kendini göstermeye başladı.

Türkiye Barolar Birliği ve birçok il barosunun karşı çıktığı, ‘çoklu baro'nun yasalaşması üzerine, avukat sayısı 5 binden fazla olan illerde asgari 2 bin avukatla yeni bir baro kurulmaya başlandı. 

Barolara kayıtlı avukat sayısı dikkate alındığında İstanbul, Ankara ve İzmir’de kurulabilen yeni barolar faaliyete geçerken noterler vasıtasıyla avukatlara verilecek vekaletnamelerde de yeni barolar kendini göstermeye başladı.

"AvukatHakları" adlı bir grubun sosyal medyadan paylaştığı bir vekaletname örneğinde de İstanbul'da kayıtlı bir avukat için verilen vekaletnamede “Istanbul Barosu” yerine“Istanbul 1 Barosu'na kayıtlı" ifadesinin kullanıldığı görüldü.

Buna göre, avukatlara vekalet verilirken bağlı bulundukları baro birden fazla olan şehirlerde 1 , 2, 3.. gibi numaralandırılarak isimlendirilmiş olarak verilecek. Aynı hukuk bürosunda farklı barolara kayıtlı olan avukatların vekaletnameleri de kayıtlı bulundukları barolara göre isimlendirilecek..Haber: erolkaranet
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginizi Çekebilir

Reklam