erolkara

Noterlerin de İcra takipleri ve haciz işlemlerinde görev alması gibi bir durumun söz konusu olmadığı açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde noterlere gönderilen ​Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin imzalı bir mesajda "Noterler tarafından yürütülecek icra takipleri hakkında başkanlık duyurusu başlığı ile 20.10.2020 tarihli mesajda "Değerli meslektaşlarım, Adalet Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda icra takiplerinde noterlerin de görev alması ile oluşan Bakanlık iradesi doğrultusunda konuya ilişkin çalışmalara başlanmıştır." denilmiş ve "Bu çalışmalara önemli katkılar sağlayacağını düşündüğümüz konu hakkındaki görüş ve önerilerin gönderilmesi" istenmişti.
2014 yılından bu yana sürekli gündeme getirilen "Noterlerin de İcra takipleri ve haciz işlemlerinde görev alması" konusu bir türlü sonuca ulaşamamıştı.
Noterlere gönderilen mesajın sosyal medyada düşmesi üzerine avukatlar arasında huzursuzluk meydana getirmiş, konu Türkiye Barolar Birliği'nin gündemine girmişti.
TBB tarafından konu üzerine yapılan açıklamada ise "Kardeş meslek örgütü Türkiye Noterler Birliğinin değerli noter meslektaşlarımıza gönderdiği bir mesajda icra dairelerinin işlerinin noterliklerce de yapılması için çalışma yürütüldüğünden söz edilmiştir. Adalet Bakanlığı ile yaptığımız görüşmelerde avukatların iş alanlarını olumsuz etkileyecek hiçbir çalışma olmadığı öğrenilmiştir.Konu Başkanlığımızca yakından takip edilmeye devam olunacaktır."denildi.


Haber: erolkaranet


Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski