@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!


Banner

İstanbul'un Kurtuluşu Kutlama Sözleri
İSTANBUL'UN KURTULUŞU KUTLAMA SÖZLERİ

Beş yıl süren işgalin ardından 6 Ekim 1923 günü İstanbul’da sevinç ve gözyaşlarıyla karşılanan askerlerimize minnettarız. İstanbul'umuzun kurtuluşunun 97. yılı kutlu olsun

Kadim şehir, Akıllı Şehir İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü hepimize kutlu olsun

6 ekim İstanbul'un kurtuluşu kutlu olsun.

Şarkılara, şiirlere ilham olan yedi tepeli güzel şehrimiz İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97’ncı yılı kutlu olsun. Bu zafere imza atan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum

İstanbul’umuzun düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümünü kutluyor, kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum

İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünü kutluyor; bu uğurda canlarını vatan toprağına fedâ eden şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk 1918'de "Geldikleri gibi giderler" demişti; 6 Ekim 1923'te geldikleri gibi gemilerine doluşup gittiler. İstanbul'un İngiliz işgalinden kurtuluşunun 97. yılı kutlu olsun. Atatürk ve silah arkadaşlarına minnettarız.

Kadim şehrimiz İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97’ıncı yıl dönümünü kutlu olsun. Tüm kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

İstanbul’u yeniden Türk yurduna çeviren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm istiklâl kahramanlarımızı rahmet, minnet ve saygı ile anıyoruz. İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü kutlu olsun

Kadim şehir İstanbulumuz'un düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü kutlu olsun. 

İstanbul’un 5 yıl süren düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyoruz. 6 Ekim İstanbul’un Kurtuluşu Kutlu Olsun 

Dünya şehri aziz İstanbul’umuzun kurtuluş yıldönümünü kutluyor, şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet ve minnetle yad ediyorum. 

Medeniyetleri, kıtaları buluşturan İstanbul'umuzun işgalden kurtuluşunun 97. yılı kutlu olsun.
Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere düşmanı "Geldikleri gibi gönderen"  tüm kahramanlarımızı minnet, rahmet ve şükranla anıyorum

Bugün İstanbul’ un Kurtuluşunun 97. Yılı Kutlu Olsun hepimize..

İstanbul, bizim tarihimizin ve uygarlığımızın bir özetidir. İstanbul'un kurtuluşu kutlu olsun.

Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun..  İstanbul'un kurtuluşu kutlu olsun.

“Geldikleri gibi giderler” (Atatürk)  Gittiler de… İstanbul’un işgalden kurtuluşunun 97. yılı kutlu olsun.

İstanbul iki deniz arasında bir inci parçasıdır. (Nedim) Bu inci parçası olan İstanbul’un işgalden kurtuluşunun 97. yılı kutlu olsun.

Emperyalizmin İstanbul topraklarından kovuluşunun 97. yılı kutlu olsun.

6 Ekim istanbulun kurtuluş gününü kutlarım. Daha yaşanalıbilir bir İstanbul için şehrimize sahip çıkalım.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm istiklâl kahramanlarını rahmetle yad ediyorum. İstanbul'un Kurtuluşu'nun 97. yıl dönümü kutlu olsun.

97 Yıl önce bugün,İstnbul'dan da geldikleri gibi gittiler Eşsiz İstanbulumuz'un düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümü kutlu olsun.

Kıtaları ve medeniyetleri birbirine bağlayan eşsiz güzellikteki dünya şehri İstanbulun Kurtuluşu’nun 97.yıl dönümünü kutluyor, vatan için canını feda eden aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyorum...

Kurtuluş mücadelesinin sonunda 6 Ekim 1923 te kazanılan İstanbul zaferinin 97. yılı kutlu olsun.

İstanbulun Kurtuluşu için göğüslerini siper ederek işgali püskürten Milli Mücadele'nin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Ruhları şâd, mekânları cennet olsun...

Dünyaya son kez bakacaksın deseler, bu bakışı İstanbul’un Çamlıca’sından isterim. (Lamartine)  Son nefeste bile gözlerin güzelliğini aradığı şehir olan İstanbul’un işgalden kurtuluşunun 97. yılı kutlu olsun.

Peygamberin muştusuna nail olmak için feth olunan şehri yine o fethi yapanların torunları işgalden kurtardı.  İstanbul’un işgalden kurtuluşunun 97. yılı kutlu olsun.

Bu öyle emsalsiz bir şehirdir ki, bir taşına bütün Acem ülkesi fedadır. (Nedim) Mülk-ü Acem’in feda olduğu  İstanbul’un işgalden kurtuluşunun 97. yılı kutlu olsun.

İstanbul’un düşman işgalden kurtuluşunun 97. Yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve İstanbul’un kurtuluşunu sağlayan başta Ebedi Başkomutan Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere işgale direnen, bu güzel vatan için mücadele ederek vatanı bizlere emanet eden, uğrunda canını feda eden ve vatana eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle, sevgi ve saygıyla anıyor, gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyoruz.

#istanbul #istanbulunkurtuluşu #6ekim

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

Bilmeniz Gerekebilir