@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Mutlu Evlilik Emek İster

Evlenen çiftler için “Sonsuza dek, mutlu mesut yaşadılar!” cümlesini filmlerden ve masallardan sık sık duyarız. Peki, her şey bu kadar toz pembe midir? Amacımız sizi evlilikten soğutmak ya da evlilik konusunda gözünüzü korkutmak değil, ama evlenmeden önce bir şeyleri göze alıp, kabullenmek sizin daha sağlıklı ve mutlu bir evlilik yaşamanızı sağlayacak…

Bundan böyle “olduğun gibisin”

Evlenmeden önce, onunla buluşmalarınızın öncesinde duş alır, cilt bakımı ve makyaj yaptıktan sonra en güzel kıyafetlerle karşına çıkardınız. Aynı şeyi karşı taraf da yaşardı. Ama artık o günler geride kaldı. Eşiniz sizin en bakımsız, en yorgun ve tabii ki uykudan yeni kalktığınız hallerinizi görecek. Siz de onu. Birbirinizin her halini görmeye hazır olmalısınız.

Yalnız yaşıyorsanız ya da annenizle yaşıyorsanız, evlendikten sonra ev işlerinizin 2′ye hatta 3′e katlanacağını bilmelisiniz. Eğer çalışıyorsanız, sırf siz yemeyeceksiniz diye eşinizi aç bırakmak lüksünüz yok. Çamaşırın ve ütünün de ikiye katlandığını göreceksiniz. Umuyoruz ev işlerinde sorumluluk alan, paylaşımcı bir eşiniz olur.

Taviz vermeyi öğrenirsiniz

Evlilik insana çok şey öğretir. En başta alttan almayı, bazen taviz vermeyi hatta kabullenmeyi öğretir. Takıntılarınızı görmemeyi, uyum sağlamayı ve çoğu zaman feragat ederek değişmeyi öğrenirsiniz.

Bazen sorgularsınız

Bazen sabah uyandığınızda, yanınızda yatan adama bakar ve sonsuza dek böyle gidip gitmeyeceğini sorabilirsiniz. O sizin ruh eşiniz de olsa, birbirinizi de tamamlasanız her sabah böyle uyanacağınızı bir kere de olsa sorgularsınız.

Sevdiğinizle bir ömür…

Her şeye rağmen evlilik güzeldir. Aynı çatı altında yaşayan kadın ve erkeğin hayatı size çok şey öğretir. Evlilik; kendinizi daha iyi tanımanızı, bilmediğiniz yönlerinizi öğrenmenizi, daha güçlü olmanızı, egonuzu törpülemenizi ve en önemlisi sevdiğiniz adamla iyisiyle kötüsüyle bir ömür geçirmenizi sağlayacaktır.

http://jumbom.com/mutlu-bir-evlilik-emek-ister/
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.