@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Bela ve Sıkıntıdan Kurtaracak Muharrem Ayı Duası
BU DUAYI 3 DEFA OKUYAN BELA VE SIKINTIDAN EMİN OLUR

Bu ayda Müslümanlar nasıl ibadet etmeli, hangi dualar okunmalı. Peygamberimizin özellikle tavsiye ettiği bir dua var mı?

Peygamber efendimizin tavsiye ettiği bir dua var. Bu Kur'an da yok yalnız sene başı duası diye hadisi şeriflerde nakledilen Muharrem ayı duası vardır.

Efendimiz /selam onun üzerine olsun) ''Bu duayı sene başında 3 defa okuyan sene boyunca sıkıntı ve belalardan emin olur '' buyuruyor.

Bu dua okunabilir. Bu aya özgü bir namaz yok. Bu ayda nafilelerimizi kılmaya özen göstermeli en az haftada bir teheccüt kılmalıyız.

Peygamber efendimiz buyurmuşlar,“Muharrem ayının ilk 10 günü sabahleyin bu duayı 3 kere okursa,gelecek muharrem ayına kadar bütün bela ve musibetlerden muhafaza olunur.”

Bismillahirrahmanirrahıym.

El-hamdü li’llâhi rabbi’l-‘âlemîn. Ve’s-salâtü ve’s-selâmü ‘alâ seyyidinâ muhammedin ve ‘alâ âlihi ve sahbihî ecma‘îne.

Allâhümme ente’l-ebediyyü’l-kadîmü’l-hayyü’l-kerîmü’l-hannânü’l-mennânü ve hâzihî senetün cedîdetün es’elüke fîhâ’l-‘ısmete mine’ş-şeytâni’r-racîmi.

Ve’l-‘avne ‘alâ hâzihi’n-nefsi’l-emmâreti bi’s-sûi ve’l-iştigâle bi-mâ-yukarribunî ileyke yâ zê’l-celâli ve’l-ikrâmi bi-rahmetike yâ erhame’r-râhimîne. Ve sallâ’llâhu ve selleme ‘alâ seyyidinâ ve nebîyyinâ muhammedin ve ‘alâ âlihi ve sahbihî ve ehli beytihi ecmaîne.
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.