@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Müslümanların Kurbanları Üzerindeki Komedya

Kurban Bayramı yaklaşırken yine aynı durumları yaşamaktayız. Dernekler, Vakıflar, kurslar, gözlerini Müslümanların kurbanlarına dikmiş bulunuyorlar. Kurban kapmak için yarış başladı. Fiyatlar havada uçuşuyor. 450 TLden 2300 TL'ye kadar uçan fiyatlar.. Her yıl tekrarlanan Müslümanların kurbanları üzerinden rant sağlama komedisi bu yıl da sürüyor.

Kurban Bayramını idrak etmemize  bir aya yakın süre var.  Korona salgını nedeniyle bazı tereddütler olsa da büyükşehirlerdeki pazarlara bayrama son 15 gün kala kurbanlar inecek. Buna rağmen kurban kapma yarışı bu yıl da erken başladı. Bazı vakıflar, dernekler, hayır kurumları, kurslar, yurtlar kurban kapma yarışında şimdiden harekete geçmiş bulunuyorlar. Başta Diyanet Vakfı olmak üzere, birçok vakıflar, dernekler, kurslar bu konuda adeta yarış içindedirler. Haliyle, kurbanlıklar da, kapanların ellerine geçecek…

Her yıl tekrarladığımız gibi kurbanın kesilmeden herhangi bir kuruma verilmesinin caiz olmamasına rağmen çeşitli bahaneler arayan insanların kurbanlarını "verdim, kurtuldum" anlayışı ve bilhassa din otoritelerinin baskıcı ve inandırıcı sözleri ile bazı derneklerin merhamet uyandıran video ve fotoğraflarına aldanan vatandaşların dini emir ve yasakları bilmeme gafletinden dolayı vacip olan kurbanlarını bağışlamalarının önüne de geçilemiyor.

Onun için tekrar ediyor ve ısrarla vurguluyoruz ki, mümkün mertebe kurbanınızı kendi gözünüzün önünde olacak şekilde kestirin. Hepsini fakirlere dağıtırsanız daha iyi olur amma, asgari üçte birini fakirlere dağıtmanın zorunlu olduğunu unutmayın. Zengin olsalar bile üçtü birini akrabalarınıza ve komşularınıza dağıtabilir, üçte birini de kendi ev ihtiyacınız için değerlendirebilirsiniz.

Geçmişte, vekaletle verilen kurbanların nelere sebep olduğunu unutanlarımız yok değildir. Müslüman, bir kere aldanır. Aynı tip kişilere bir kere inanmak GÜVEN, iki kere inanmak RİSK, üç kere inanmak AHMAKLIKTIR. Bu bakımdan, Müslüman kardeşlerimize bir kere daha samimi bir tavsiyede bulunacağız. Önümüzdeki Kurban Bayramında ve bundan sonra gelecek Kurban Bayramlarında kurban kesecekseniz, çok dikkatli olunuz. Sakın ola şüpheli kurum ve kuruluşların vekâleten kurban kesmek için açtıkları kampanyalara kapılmayın, katılmayınız! Hatta bunlara KENDİ GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDE KESMEDEN KURBANLARINIZIN KILINI BİLE VERMEYİNİZ.

Aşağıdaki listelere bakacak olursanız, fiyat oyunları, fiyat farklılıkları bile nasıl bir kısır dönünün olduğunu AKIL SAHİPLERİNE ANLATMAYA YETR. Müslümanların kurbanlarını elde etmenin taktik yollarını da çok iyi kullanmayı bilen dernek, vakıf ve kurumların verdikleri fiyatlar arasındaki farklar size bir rant heyecanı içerisinde olunduğunu da açıkça göstermektedir.

İşte kurbanların kendilerine verilmesini isteyenlerin 2020 kurban fiyatları.

Derleme : DiniErk
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.