@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Evli Kalmak İçin Geçerli 7 Neden
ABD’deki Huffington Post haber sitesi, boşananların tecrübelerine dayanarak insanların evli kalmaları için geçerli nedenleri açıkladı

1. Bütün kadın ve erkekler aynıdır. Hiçbir kadın veya erkek diğerinden daha akıllı veya iyi değildir.

2. Tek başına çocuk yetiştirmek zordur ve insanın eşiyle beraber çocuğunu yetiştirmesi daha iyi ve sağlıklıdır.

3. Boşanmak maddi olarak sarsıcıdır. Eşlerden yüksek gelirli olan, nafaka ve çocuğun maddi sorumluluğunu daha çok yüklenmek durumunda kalırken, daha az gelirli olan, boşanma sonrası daha düşük bir hayat koşulunda devam etmek zorunda kalır.

4. Boşanan bireylerin birlikte olacağı kişilerin çocuklu olma olasılığı daha yüksektir. Yeni partnerinin önceki birlikteliğinden olan çocuğuyla iyi ilişkiler geliştirebilmek aşılması gereken önemli engellerden biridir.

5. Yeni birileriyle randevuleşme ve eski eşle görüşmek her zaman zorlayıcı olacaktır. Başından bir evlilik geçmiş olan kimse, flört dönemini eskisi gibi yaşayamaz. Ayrıca, boşanan kişi çocukluysa, yaşayacağı yeni bir ilişkiye tüm dikkatini veremeyecektir.

6. Tek yaşayan kadınlar için geceler daha zor geçebilir. Evlilik hayatından sonra, evliyken önemsenmeyen çıtırtı veya patırtı sesleri, uyku düzenini olumsuz yönde etkileyebilir.

7. Evlilik bir birliktelikten daha fazlasıdır. İki kişi hayatı paylaşırken aslında daha önce var olmayan bir uyumu yaratır. Her zaman birliktelik, ayrılıktan daha değerlidir.

Bu yüzden mevcut evliliği devam ettirmeye gayret etmek, boşanıp yeni biriyle evlenmekten çok daha mantıklı, iyi ve sağlıklıdır. Tabi istisnalar kâideyi bozmaz.

Son olarak:
Evli bir insan yeni tanıştığı ya da evlendiği bir kimse ile hayatı boyunca eski eşiyle kıyas halinde olacaktır (Eski eşim yemeği şöyle yerdi bak bu böyle yiyor, eski eşim bana daha fazla önem gösterirdi bu beni çok önemsemiyor gibi) Yani sürekli eski eşte olan tüm güzellikler yeni eşle beraber gün yüzüne çıkacak ve kafanızda sürekli bir karşılaştırma olayı başlayacaktır, bu yüzden iyi yada kötü evlilik kutsaldır ve devam ettirilmelidir..

@erolkaranet
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.