@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Bankalarla İlgili Şikayetiniz mi Var.. İşte Çözümü

Bankalarla İlgili Şikayetiniz mi Var.. İşte Çözümü .... Bireysel Müşteri Hakem Heyeti

Bireysel Müşteri Hakem Heyeti, bankacılık hizmetleriyle ilgili olarak, (mevduat hesapları, tüketici kredileri, kartlar, vb) bankanız ile yaşadığınız anlaşmazlıkların değerlendirilmesi için başvurabileceğiniz, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) bünyesinde kurulmuş bir Heyettir. Bu Heyetin amacı, TBB üyesi bankalar ile bireysel müşterileri arasındaki anlaşmazlıkları adil ve tarafsız bir şekilde incelemek ve taraflar arasında uzlaşı sağlamaktır.

Hakem Heyetinin faaliyetleri, sadece bireysel bankacılık işlemlerini kapsar ve gerçek kişilerin başvuruları değerlendirmeye alınır. 
Tüzel kişiler tarafından yapılan başvurular ile gerçek kişilerin bireysel içerikli olmayan, ticari, zirai… vb faaliyetleriyle ilgili başvuruları kabul edilmemektedir.

Hakem Heyetine yapılacak başvurularda anlaşmazlığa konu olay, başvuru tarihi itibariyle en çok iki yıl eski tarihli olmalıdır.

Başvuru konusuna göre, Sekretarya tarafından kabul edilen başvurular aşağıdaki dört Heyetten birine yönlendirilir. Yönlendirilecek Heyetler şunlardır:

Banka Kartları ve Kredi Kartları Bireysel Müşteri Hakem Heyeti
Tüketici Kredileri Bireysel Müşteri Hakem Heyeti
Sigortacılık İşlemleri Bireysel Müşteri Hakem Heyeti
Diğer Bankacılık Ürün ve Hizmetleri Bireysel Müşteri Hakem Heyeti

DİKKAT:
Başvuru Formu ve Bilgi Broşurü ücretsiz olup, şahsen Türkiye Bankalar Birliği'ne gelerek yapılan başvurular kabul edilmemektedir...@erolkaranet - 12.07.2020
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.