@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

BannerReklamYKS Sınavına Girecek Öğrenciler Dikkat. Şimdi Dua Zamanı
Milyonlarca öğrenci büyük bir sınava aylardır hazırlanmaktaydı. Ve gün geldi. Sınava girmek için artık zaman kalmadı.Bugünlerde en fazla sorulan sorulardan biri olan Sınav duası ve sınavda okunacak dualar ...
Hafta sonu öğrenciler hayatlarında büyük bir öneme sahip olan sınava girecekler. Şimdiye kadar emek verip çalıştılar. Öğrenciler derslerine çalışarak gereken görevlerini canla başla çalışarak fiili dualarını yaptılar.
Bununla birlikte öğrencilerin telaşa düşüren, stresslerini artıran gizli korkuları da yok değil.
Stres ve gerginlik sınavlara aylarca hazırlanmış olan öğrencilerin vazgeçilmezi. 
"Sınav günü ne yapacağım?", 
"ya unutursam?", 
"ya başaramazsam" gibi doğal korkuların önündeki en büyük engeli kaldırmak için ne yapmalıyız.
Bununla birlikte bir öğrenci sadece diliyle değil haliyle ve bedeniyle de dua etmelidir. Buna fiili dua denilmektedir. Üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getirdikten sonra diliyle dua etmek de kavli duadır.
Tedbirlerini ders çalışarak alan öğrenciler bu seferde tevekkül ederek Allah'a, Allah'ın ilmine, Allah'ın yardımına sığınmak zorundalar. Allah'tan istemek ve beklemek bir Müslümana yakışandır.
Eğitimciler; sınavda manevi huzuru artırmanın başarılı olma şansının daha yüksek olduğunu dile getiriyorlar.
Şüphesiz başarı çalışmakla olur, Olur ama buna bir de manevi destek gerekir. Bu desteği de her Müslüman bilir ki Allah'ın yardımından bekler.. Müslümana yakışanda budur.Manevi huzur denen moralin yükseliği başarının artısıdır.
Sınavda inşallah daha çok başarı kazanmanız için sizlere çok etkili bir dua öneriyoruz.

Sekine duası.
Sınava girmeden önce, hele ki sabah namazı vaktinde abdest alarak vakit namazını eda ettikten sonra Allah'a yönelerek Rabbimize el açıp SAMİMİYETLE ve İÇTENLİKLE yardım istemek, acizliği itiraf edip, yardıma muhtaçlığı kabul etmek, gönülden bir seslenişle içimizden geldiği gibi, dilimizin döndüğü kadar dua etmekte çok büyük faydalar var. Her duanın içinde beklentimizi değil, hakkımızda hayırlı olanı istemek çok önemlidir.
Bir çok kaynakta çok etkili olan Sekine duasını buraya tıklayarak okuyabileceğiniz gibi aşağıdaki videodan da dinleyebilir, iştirak edebilir ve hatta yolda bile dinleyerek gidebilirsiniz.
Çalışanı seven Allah kendisinden tüm samimiyetiyle yardım isteyen kulunu da yalnız bırakmayacağı ümidi içindeyiz.
Şimdiden sınavlarınızda başarılar dileriz
İşte Sekine duası hakkında detaylı bilgi ve nasıl yapılacağına dair bilgileri öğrenmek ve  yazılı halde okumak isterseniz buraya tıklayınız
Sesli olarak dinlemek, eşlik etmek ve yolda dinlemek isterseniz işte videomuz.


Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam