@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Bankalardan Emeklilere Promosyon Oyunu
Emeklileri kolay av gibi gören özel bankalar promosyon yalanına devam ederek, onay almadan emeklilerin hesabına para yatırarak üç yıllık taahhütleri almaya çalışmaktadır.

Covid-19 sürecinde Müşteri ayrımcılığı yapan, müşterilerine gerekli ilgiyi göstermeyerek çalışanlarının işten uzak olması dolayısıyla zamanında cevap vermeyen, bilhassa promosyon verme sürecinin yenilendiği günlerde sürekli emeklilere zorla ve yanlış tanımlamalarla kendilerine taahhüt verilmesi için oldu bittiye getiren bankalar bu kez de SGK'yı kullanarak "Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında SGK tarafından gönderilen tebliğe istinaden 30 Haziran 2020 tarihine kadar taahhüdü bitecek müşterilerimizin promosyon taahhütlerinin süresi dolduktan sonra taahhütleri otomatik olarak yenilenmiştir." demekte ve taahhüt yenilemeyenlerin 30 Haziran sonrası otomatik taahhüt yenilenmiş sayılacak tehditlerini sürdürmektedir. Ve promosyon bedellerini kendi keyiflerince şart koşmaktadırlar.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın pandemi sürecinde "Özel bankalar iyi imtihan vermiyor" sözleri gerçeği yansıtırken, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın 'stokçulara' benzettiği özel bankalar emeklilerle adeta oynamaktadır.

Çağrı merkezlerine ulaşmakta sıkıntı yaşanan bankalara sosyal medya üzerinden ulaşmaya çalışanlara da aylar sonra otomatik mesaj göndererek, anlamadan dinlemeden zoraki işlem yapan bankalardan biri de Garanti Bankası oldu.

Editörümüzün bizzat yaşadığı promosyon olayında sms ile 300 TL''lik bonus vereceğini , daha sonra telefonla kredi kartından ücret alınmaması yönünde söz veren banka hiç bir taahhüt almadan hesaba 1000 TL para ve kredi kartına 200 TL bonus yatırarak oldu bittiye getirmeye çalışmaktadır.

Editörümüzün vaadlerini hatırlatarak itirazda bulunduğu, taahhüt vermeden hesaba yatırılan paraların geri alınmasını istediği olayda banka "Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında SGK tarafından gönderilen tebliğe istinaden 30 Haziran 2020 tarihine kadar taahhüdü bitecek müşterilerimizin promosyon taahhütlerinin süresi dolduktan sonra taahhütleri otomatik olarak yenilenmiştir. 29 Mart 2020 tarihinde otomatik olarak yenilenen taahhüdünüz kapsamında 70/******* numaralı hesabınıza 1000 TL promosyon ödemesi yapılmış ve 30 Mart 2020 tarihinde 5406 **** **** ***** numaralı kartınıza 200 TL bonus yüklenmiştir. Bildiriminizde iletmiş olduğunuz diğer taleplerinize olumlu yanıt veremediğimizi bildirmek isteriz." cevap vererek SGK'yı da emellerine alet ederek adeta zoraki taahhüt verdirmek istemektedir.

erolkaranet / Erol Kara - 04.06.2020
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.