@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Ramazanın Son Cuması Hurafesine Dikkat...
Sosyal medyada yayınlanan bir fotoğrafta din tahripçilerinin nasıl çalıştığını gözler önüne seriyor.

1400 yıldır oruç tutan Müslümanlar halen sakız oruç bozar mı ?, Denize girsem oruca zarar verir mi ? gibi sorulara cevap araya dursun, okumayan araştırmayan taklidi imandan vaz geçmeyen Müslümanların gafletinden yararlananlar meydanlarda cirit atmaya devam ediyor.

İşte son örnek.. Sosyal medyada yayınlanan bu yazıya göre "400 yıllık borcu olan biri Ramazan ayının son cuması öğle ile ikindi arası 4 rekat namaz kılsa bu borcunu öder"miş.

Kim uyduruyor, kim yayınlıyor bilinmez ama buna inananlara da Müslüman denmez.

Bunu yazan, yayınlayan da şeytanın askeridir. Bir de hadis diyerek Peygamber efendimizin söylemediği sözü söylemiş gibi yayması ile şerefsizliğin en büyüğünü yapmış olur.

Bir kaynağa göre, bu uydurma sözleri yayan, muasır Şii yazarlardan biri olan ve 1918 doğumlu olan Muhammed Salih el-Bahrani adındaki şahsın “en-Nemariku’l-Fahire ila Taraiki’l-Ahire” adlı eseridir.

Kendisi bu rivayeti senetsiz sepetsiz, astarsız ve yüzsüz bir şekilde ortaya atmıştır

Bunun yanı sıra cüzdan duası diye çıkartılan ve bir çok medyada da yayınlanan, aslı astarı olmayan bir dua var ki bu da bir başka hurafe..

Buna göre, Ramazan ayının son cuma günü selâ ile ezan arasında Araf Sûresi'nin 10. âyeti ile Sâd Sûresi'nin 54. âyetinin birlikte yazılıp, cüzdan içine konulursa hiç çıkartmamak kaydıyla para sıkıntısı çekilmeyeceğine inanılıyor.

Müslümanlar Uyanık Olmalıdır
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.