@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

erolkara.net

Yüzyılın Kulübü VefaSpor'dan Lidere Yakışan Hareket

İstanbul'un eski spor kulüplerinden olan Vefa Spor Kulübü kendi semt sakinlerinin dört bakkala olan tüm borçlarını ödeyerek yine bir tarih yazdı. Gönüllerin lider takımı olan Vefa semtin borçlarını sildi."Vefa sadece semt adı değilmiş" sözünü bir kez daha gönüllere işleyen Vefa Spor Kulübü Korona virüs dolayısıyla dar boğaza giren borçluların imdadına yetişerek büyük bir takım olduğunu tekrar hatırlattı.

Vefa Spor Kulübü, bugün kulüp merkezinin çevresinde bulunan dört bakkaldaki tüm veresiye defterlerini satın alarak, borcu olanları büyük bir yükten kurtarırken esnafında biraz da olsa nefes almasını sağladı.Zamanın efsaneler yazdıran müthiş takımı bugünlerin İstanbul bölgesel amatör ligi takımı.
olan Vefa Spor Kulübü, tüm Spor kulüpleri arasında da bir ilki başlatmış olarak semtindeki  bakkallarda bulunan veresiye defterlerinde yazılı olan borçları kapatarak liderliğini bir kez daha göstermiş oldu

Veresiye defterlerinin bulunduğu bakkalların önlerine de #tarihinmirası hastaghı ile afişler asılarak borçlarının kapandığı vatandaşa duyuruldu. Borçlarından kurtulduğunu duyan Vefa semti sakinleri "Adına yakışarak yaptığı bu iyiliği kimse unutmayacaktır. Dileriz bu sıkıntılar normale döndüğünde daha üst liglerde adını daha fazla duyarız. Vefa sadece İstanbul'da bir semt değildir. Bunun en güzel örneğini sunan Vefa spor kulübü yöneticilerinden Allah razı olsun." dediler.

Vefa Spor Kulübü Yöneticisi olan Mehmet Sütçüoğlu yaptığı açıklamada " Ülkemizin içinde bulunduğu dar boğazı sosyal  ve ekonomik sorunlardaki darboğazı göz önüne aldığımızda biz Vefa camiası olarak neler yapabiliriz halkımız sıkıntıda işsizlik büyük bir dert esnaf zor durumda dedik ve böyle bir girişimde bulunduk." dedi.

Haber Özel : Vefasemti

Yorum Gönderme

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklamBilmeniz Gerekebilir