@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

BannerReklamYeni İnfaz Yasası Ne Getirdi. Ceza Evine, GİRDİ-ÇIKTI İşlemleri nasıl yapılıyorYeni İnfaz Yasası Ne Getirdi. Ceza Evine, GİRDİ-ÇIKTI İşlemleri nasıl yapılıyor

Yeni İnfaz Yasası Ne Getirdi. Yeni İnfaz Paketinde Neler Var? Hangi Suçlar İnfaz İndirimi Dışında Kalacak?, "Yarı Açık Ceza Evine, GİRDİ-ÇIKTI İşlemleri nasıl yapılıyor, bilgilendirme", "2020 Yılında Kanunlaşacak Olan Denetimli Serbestlik Yasa Değişikliği Tasarısı Neler Getirecek?", "Denetimli Serbestlik Hakkında Merak Edilen Sorular ve Cevapları" ve bunun gibi son derece faydalı ve güncel bilgiler içeren makaleler ile  "İnfaz - Yatar ve Denetimli Serbestlik Hesaplama - 2020" adlı programı Kararara.com sitesinde tüm hukukçulara ve halka açık olarak yayınlandı.

Site yöneticisinden yapılan açıklama şöyle ;

"Değerli kararara.com ailesi,

Hepinizin malumu olduğu ve merakla beklendiği üzere, 7242 Sayılı CEZA VE GÜVENLİK TEDBİRLERİNİN İNFAZI HAKKINDA KANUN İLE BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN, alışık olduğumuz deyimle "infaz indirimi yasası, infaz affı, 3. Yargı Paketi, af yasası vs... isimlerle adlandırdığımız kanun" nihayet 14 Nisan 2020 tarihi itibariyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulundan geçerek yasalaşmıştır. Kanun değişikliği ile infaz alanında önemli değişiklikler ve yenilikler getirilmiştir. Bunları Sayın Editör @IŞIKDEMİR "Yeni İnfaz Yasası Neler Getirdi?" başlığı altında çok güzel özetlemiştir.

Yine kanun teklifinin hazırlanma aşamasında ve komisyon görüşmeleri sırasında forumumuzda açılan İnfaz affı 2020 son dakika gelişmelerini burada paylaşalım başlığı altında benim de özellikle takip ettiğim ve konuyla ilgili oldukça faydalı olduğunu düşündüğüm spesifik sorular ve görüşler paylaşılmıştır. Yeri gelmişken infaz hukuku forumlarımızda özellikle üyelerden gelen sorulara özveriyle cevap vererek çaba gösteren değerli üyemiz Sayın @Birbilen üstadımıza teşekkürlerimi sunmadan geçmek doğru olmazdı. Dolayısıyla bu başlığı özellikle en başından incelemeniz halinde yeni yasayla ilgili kafanıza takılan bir çok soru ve soruna cevap bulacağınızı düşünüyorum.

Forumumuzda geçtiğimiz aylarda açtığımız İnfaz Hukuku Makaleleri isimli alt forumda ise,
"Yeni İnfaz Paketinde Neler Var? Hangi Suçlar İnfaz İndirimi Dışında Kalacak?",
"Yarı Açık Ceza Evine, GİRDİ-ÇIKTI İşlemleri nasıl yapılıyor, bilgilendirme",
"2020 Yılında Kanunlaşacak Olan Denetimli Serbestlik Yasa Değişikliği Tasarısı Neler Getirecek?",
"Denetimli Serbestlik Hakkında Merak Edilen Sorular ve Cevapları" ve bunun gibi son derece faydalı ve güncel bilgiler içeren makaleler mevcuttur. Ben kendi adıma bu başlıklardan ve makalelerden çok faydalandım ve siz değerli üyelerimiz sayesinde faydalanmaya devam ediyorum. Umarım sizler için de öyle olur.

Tüm bu gelişmeler bağlamında konuyu da fazla dağıtmadan sitemizde daha önceden mevcut olan ve hepinizin takip ettiği ve bildiği "İnfaz - Yatar ve Denetimli Serbestlik Hesaplama - 2020" adlı programımızı son yasa değişikliği çerçevesinde güncellediğimizi belirtmek isterim. Siz değerli üyelerimizden ricamız programı kontrol ederek varsa tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bu başlık altında bize iletmenizdir. Bu sayede programı daha da geliştirerek kusursuz hale getirecek bir çalışmayı hep birlikte tamamlayacağımıza içtenlikle inanıyorum.

Değerli kararara.com ailesine ve bizi takip eden herkese sitemize olan ilgi ve katkılarından ötürü teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.

Kararara.com Site Admini"
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam


Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam