@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Tiktok Virüsü Ahlakı Öldürüyor
Son yıllarda her telefonda yerini alan popüler ( 500 milyon kullancısı olduğu iddia edilen )  sosyal medya programı olan TİKTOK (TİCTOC) denen rezilliğine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Bakanlık bünyesinde bulunan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı neden dur demiyor .

Başta ülkemiz olmak üzere tüm dünya vücut sağlığını tehlikeye düşüren Korona belası ile can havliyle ve tüm imkanlarıyla mücadele ederken ahlakı dejenere eden ve toplumu ahlaki erozyona uğratan TİKTOK adlı sosyal medya programı daha tehlikeli olma yolunda önü alınamaz şekilde çocukların kullandığı cep telefonlarına dahi girdi. Bir çok ana baba bu programdan habersiz çocuklarının nasıl bir tehlikenin, nasıl bir ahlaksızlığın içine düştüğünü bilmiyor. Görmüyor, göremiyor.

Hatta bir çocuk anne babalarından gizli olarak aile içi bazı davranışları da kısa videolarla bu programda yayınlamayı marifet sayıyor. Bir çok genç kız kendi videosunun başkaları tarafından burada yayınlandığından, bir çok genç erkek kız arkadaşlarının olumsuz hal ve hareketlerini burada yayınlamaktan imtina etmez oldu. Hatta ne acıdır ki yıllardır başörtüsü savaşı vermiş ülkemizde başörtülü kızların ahlaki dejenerasyona uğramış hallerini cıvık cıvık görmek mümkün.

TikTok'un gençliği yozlaştırdığını, toplumsal değerleri ve toplumu dejenere ettiğini savunarak TikTok'un yasaklanmasına dair bir çok kereler yetkililerin önlem almasını isteyenlerin sesine adeta sağır duruma düşen yetkililerin bu zehirli virüsten kendi ailesinin, kız ve erkek çocuklarının da aşılandığını bilmiyorlarsa büyük bir yanılgı içine düşmüşlerdir, demektir.

Menşei Çin olan bu program bugün bir çok ülkede sansürlenmesine rağmen ülkemizde nedense müdahale edilmeden yayına devam ediyor. Sosyal platformlarda başta giden bu programın nasıl bir ahlaki erozyona sebep olduğu içeriklerden anlaşılmaktayken Tiktok 'un sansürlenmekten ziyade yasaklanması ve engellenmesi gerekmektedir.Zira içerisinde her yaştan insanın bulunduğu, videolarının bol bol yayınlandığı içeriklere bakıldığında İn­ti­ha­ra yön­len­dir­me, cin­sel is­tis­ma­r, Uyuş­tu­ru­cu ve­ya uya­rı­cı mad­deye özendirme, Müs­teh­cen­lik, Cinsellik, ülkenin etnik kökenleriyle dalga geçme, yasadışı örgütlerin propagandası ve dini ve milli sembollere hakaret etme gibi bir çok konuda videoları görmek mümkün.Aralarında pek az masumane denebilecek videolar olsa da her 15 saniyede bir kayıp giden görüntüler arasında çocukların dimağlarına zarar verecek, mahremiyet içeren görüntülerin önü asla alınamamaktadır.
Her gün yeni akımlara maruz kalan gençleri şekilden şekle sokan ve yüz kızartıcı durumlara düşüren uygulamayla, ahlaki değerler ayaklar altına alınıyor. Sözde birilerini ve birbirlerini güldürmek, eğlendirmek adına türlü şaklabanlıklara soyunan kullanıcılar diğer sosyal medya kullanıcılarının izlerken halen ahlaki unsurları kaybetmemiş olan kullanıcıları utandırırken, İslam ahlakına bomba koymaya çalışan, ahlaksızlıkta, sapıklıkta prim yapmış bir o kadar da insanın ekmeğine yağ sürmektedir.

Buradan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına sesleniyoruz. Çocuklarımız, gençlerimizi bu tehlikeli virüsten koruyalım. Korona belası bugün gelir geçer ama ahlaksızlık virüsü yeddi göbek ötemize kadar bizi derin dertlere müptela eder.

Erol Kara - 16.04.2020


Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.