@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Kabrime Gelenler Cehennem Ateşi Görmesin

İstanbul'un manevi büyüklerini ziyaret ederken kesinlikle ziyaret etmemiz gereken mahallerden biridir Mehmet Emin Tokadi Hazretleri..
Adını Fatih Sultan Mehmed döneminin büyük İslam alimlerinden Molla Mehmed Zeyrek'den alan Zeyrek semti, İstanbul'un 3 büyük evliyasından birine, Mehmet Emin Tokadi Hazretleri'ne ev sahipliği yapıyor..
Eyüp Sultan’da Ebu Eyyüb Halid Hazretlerinin türbesinde türbedarlık yaptı. Bundan sonra kendisine Ravza-i Mutahhare’de Rasulüllah Efendimizin türbesinde türbedarlık verildi. Bu göreve getirildiğinde, kavuştuğu nimete şükrederek: “ İki cihan sultanının türbesinde bekçi ve hizmetçi  oldun. Onun yüksek kapısının süpürgecisini, Mevla mahrum eylemez, zarara uğratmaz. Cihanın sultanı olan Rasulüllahın hizmetçisini kimse incitmez. Ey Emin! Sana müjdeler olsun! Rasulüllah Efendimiz’in kapısında zahiren ve bâtınen hizmetçi olmakla şereflendin” diyerek Allah’a dua etti.
Hazire kapısındaki müjdeli ikaz huzur verir, edeb ile duhul eylememizi işaret eder "Edeble Gelen Lutuf ile Gider".
Mehmed Emin Tokadi'nin şeyhi Ahmed Yekdest-i Cüryani Hazretleri kendisine şunları söylemiştir: "Vasiyet et ki vefatından sonra kabrini kolay bulunacak bir yere yapmasınlar. Virane bir yere defnetsinler. Kimse bilmesin. Ancak, nasibi olanlar gelip bulsun, dua etsinler."
Tokadi Hazretleri'nin, mezarını ziyaret edenlere şu duayı söylediği rivayet edilir. "Benim vefatımdan sonra kabrime gelip bir Fatiha okuyanın vücudu cehennem ateşinde yanmasın.".


@erolkaranet - 11.04.2020
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.