@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Bagaj Hakkı Nedir..Uçaklarda Bagaj Miktarı
İç hat uçuşlarında, Eko Sınıf yolcular 15 kg kargo bagajı, Avantaj Sınıfı yolcular 20 kg, Business Flex Sınıfı yolcular 15 kg bagaj hakkına sahiptir. Dış hat uçuşlarında, Eko Sınıf yolcular 20 kg kargo bagajı, Avantaj Sınıfı yolcular 20 kg, Business Flex Sınıfı yolcular 20 kg kargo bagajı hakkına sahiptir

Uçakla yolculuk yapanların ücretsiz bagaj hakkının 20 kg dan 30 kg.a çıkartıldığı, kabinde taşınacak valiz miktarının 8 kg olarak halen geçerliliğini koruduğu öğrenildi.

Bilhassa hac ve umre için Suudi Arabistan’a gidenlerin en fazla şikâyete ve tartışmalara neden olduğu bagaj miktarı konusunda bugüne kadar 20 kg olan bagaj hakkı sıkıntılara neden oluyordu.

Hacıların dönerken fazla miktarda hediye almaları, daha fazla eşya ile dönmeleri yüzünden özellikle Cidde ve Medine havaalanlarında yaşanan ücretsiz bagaj miktarı yeni düzenleme ile 30+8 kg çıkartıldı. Bunun fazlası için uçak firmalarının kg başına yaklaşık 17 Avro alacağı belirtildi.

Ülkemizden Arabistan’a gidip gelen hacıların yanlarında getirdikleri gereken fazla miktarda eşyaların sadece bu yıldan itibaren 30 kg.a kadar olan miktarı için sorumluluk alabileceklerini söyleyen tur firmaları, bu miktarın fazlası için sorumluluk alınmayacağını yolculuğun başında hacılara söylediklerini belirttiler.

Yetkililer “ Uçaklarda bagaj hakkı 30 kg. Yolcular fazla bagaj için kilogram başına havayollarına bir bedel ödemek zorundadır. Bu konuda yolcularımızın dikkatli olmalarını rica ederiz. Uçakla getirmek zorunda kaldıkları eşyalar için yüksek rakam ödeyebilirler. Ya güvendikleri kargo firmalarına veya PTT Kargo ile daha uygun bir fiyata getirebilirler. Bizler uçak firmalarının şartlarına uymalıyız. Hacı dönüşte 90 -150 kg hatta daha fazla mal getirmektedir. Bu hak ihlalidir. Ya bedelini ödeyecek ya da kargo ile ayrıca gönderecektir. Bu yıl ki uygulama bagaj hakkı 30 kg. Kabinde yanında bulunduracağı miktar 8 kg ve zemzem için artı 10 kg hakkı bulunmaktadır.” Demektedir.

Bagaj nedir ve merak edilenler

DTHY Bagaj Bilgileri için tıklayınız

Bagajlar hakkında tüm bilgiler için

Farklı Havayollarının bagaj bilgileri

@erolkaranet - 21.04.2020
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.