@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Kredi Kartsız, Senetsiz, Kefilsiz Satışlar ve Büyük TuzakTüketiciyi tüketen yeni bir alışveriş sistemi, bir çok ocağı söndürmeye başladı. Bir çok alışveriş mağazası sözde kolay alışveriş taktiği ile tüketicileri önü alınmaz sıkıntılara sokuyor.

Daha öncede sitemizden yaptığımız "Taksitli Alışverişlere Dikkat" uyarılarımız halen sıcaklığını korurken bu kez taksitle alışveriş yaptırarak mal satan AVM'ler bu kez tüketiciyi yüksek faizlere sebep olacak icralara uğratıyor.

Kredi Kartsız, Senetsiz, Kefilsiz Satış diyerek tüketiciyi alışverişlere yönlendiren AVM'ler ödenemeyen borçlara fahiş faiz uygulamaya başladı.

Son olarak 6 bin liralık mobilyanın parasını ödeyemeyen bir ailenin evi icradan satışta. Başka bir ailenin 4 bin 800 liralık borcu 209 bin liraya çıktı; 2 kişinin maaşına haciz konuldu. Sebep, yüzde 9’luk yasal faiz yerine yüzde 180’e varan faizlerin uygulanması. İşin içinden çıkamayan mağdurlar ne yapacaklarını şaşırdı.

Hürriyet Ekonomi Servisinin haberine göre , Peşin parası veya kredi kartı olmayan kişiler için, taksitli satış mağazaları iyi bir seçenek gibi görünüyor. Ancak borç ödenemeyince bazı mağazaların uygulamaları nedeniyle durum bir anda kâbusa dönüşüyor. Ana paranın üstüne eklenen yüzde 40’lık cezai şart ve yüzde 72 ile yüzde 180 arasında değişen faiz oranları, on binlerce ailenin belini bükmüş durumda.İcra takiplerinin hemen hepsinde, uygulanan fahiş faiz oranı dışında dikkat çeken bir alacak kalemi de, yasal dayanağı olmayan cezai şart...

Bu tuzağa düşenlerin başına gelenler Hürriyet'te yer alırken onbinlerce kişinin mağdur olduğu ve çıkmazlar içinde kalanların yanı sıra yuvaların dağıldığı belirtiliyor.

Derleme @erolkaranet - 24.05.2021
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.