erolkara.net

Tesadüfe yer olmayan dünyada teessüf ederek karşıladığımız Koronaya bir teşekkür borcumuz var.


Allah’ın sünneti üzere yaratılan dünyada ,hiç bir tesadüfe yer yok, ol demeden olan bir şey yok.Her şey Allah’ın yarattığı ve sürekli yaratmaya devam ettiği şekilde cereyan ediyor.Bu Korona nereden çıktı demeyin, Allah çık dedi ve saklandığı yerden çıktı, oda Allah’ın bir kulu, vazifesini icra ediyor, adeta elinde liste dolaşıyor, kimine ders , kimine son nefes oluyor. Bazıları onu görmeden , adından korkuyor. Aslında Allah’ın bir kulu, mutlaka bir mesajla geldi , o bir elçi. Ne kendinden menkul bir gücü var ne kendi kafasına göre tasarruf eder, sadece emredileni yapar, o bir kul, köle misali , fıtratının dışına çıkamaz; insan gibi isyan edemez, yolunu şaşırıp kendi fıtratını bozamaz. O Sema’dan gelen bir ışık gibi, aydınlatmaya geldi, ama gözleri açık olanları, kör olanları değil.
Karanlıklar içine sürüklendiğimiz, bozduğumuz , kirlettiğimiz dünyamızı temizlemeye ve aydınlatmaya geldi. Arkadaşlıklar, eşler, çocuklar, cemiyetler , memleketler, kıtalar , denizler ve dünya ve hatta yakın gökyüzü, bir çöplüğe dönmüş, gönüller bozulmuş, bir dur diyen lazımdı bütün bunlara;
Hoş geldin diyemedik Korona, ama sana bir teşekkür borcumuz var, iyiki geldin. Biz , bizi unutmuştuk, sağlığın kıymetini ,sokakta yürümenin değerini, arkadaşla buluşup bir bardak çay içmenin lezzetini, ev içinde çoluk çocukla haşır neşir olmanın güzelliğini unutmuştuk, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi diyen Sultan Süleyman’ın sözünü unutmuştuk, sen Sema’dan beklediğimiz bir nida oldun, duyuramadığımız ,durduramadığımız dünyayı  , tüm hayatı, dünyevi ihtirasları  durdurdun.
Duralım ve bu anın tefekkürü içinde olalım, bu çok uzaklardan gelen bir mesaj ,bizi bize hatırlatan ve Ademin çocuklarını gerçek insan olmaya çağıran, “Ey insan “ diye başlayan bir çağrının elçisi geldi . Teşekkür ederiz sana , senden korkmakmı ?  Ne garip bir söz , sen bize elçi oldun , dünyayı durdurdun, ölümün toplu gelecek sesini hatırlattın, hani toptan helak olan kavimler varya , okuyanın bile üzerinden sadece okuyup geçtiği, sana teşekkür borçluyuz .
Belli bir süre sonra kaybolacaksın, tarihte korkuyla anılacaksın, ama , şer gördüğünüzün bir kısmında sizin için hayır vardır misali hayra vesile oldun; bizi inşallah gafletten uyandırdın ;
teşekkürler, İnsanlığımızı hatırlattın Korona.

İBF Genel Başkanı - Erol Yarar

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski