@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Davut Yıldızından Neden Nefret Ediyoruz.
Davut yıldızı nedir? Ne anlama geliyor?
Ortadoğu kültürüne Davut peygamber ile Davut yıldızı olarak giren. Süleyman peygamberin güç sembolü olarak kullandığı kadim 6 köşeli yıldız Yahudilerin 1933'te milli sembol olarak benimsemesinden asırlar önce Türk beylikleri - ön Türkler , Osmanlılar tarafından kullanılmıştır.
Yıldızdaki bir üçgenin sivri ucu yukarı bakıyor, diğer üçgenin sivri ucu aşağıya bakıyor, biri gökyüzünü diğeri yeryüzünü simgeler. Bu, gökyüzü ile yeryüzünün iç içe geçtiği yer, demek.
Biz Müslümanlar buna “Mühr-i Süleyman” deriz, Süleyman Peygamber’in parmağındaki yüzüğün mührüdür. Hatta bizde meşhur bir söz vardır: “Mühür kimdeyse Süleyman odur.
Kimisi Mührü Davud der..


Bunlar Müslümanların da inanmak zorunda oldukları peygamberlerdir ve selam onların üzerine olsun.
İyi de tüm Müslümanlar daha doğrusu günümüz Müslümanları bu yıldızdan neden nefret eder.
Yahudiler kullanıyor, diye.
Hani sarı, kırmızı ve yeşil bir arada Kürtleri simgeliyor diye bir arada Türklerin tutmak istemediği renklere duyulan nefret gibi.
Renklerin bir günahı yok. Birileri kendilerine mal edip öne çıkardığı için.
Mühr-ü Süleyman'da bunlardan biri.
Oysa tarih boyunca İslamiyete bağlı Türk toplumları Cumhuriyete kadar hatta 1940'la kadar kullanmaya devam etmiş.Oysa yıldız Yahudilik simgesi olarak ilk kez 1933'te Prag Yahudi Cemaati tarafından onaylanıp, kullanılmış ve bu cemaatin özel ve resmi sembolü olarak kabul edilmiştir.
Ondan sonra nefret başlamış. nerede görülse Yahudi işaret denilip sökülüp atılmaya başlanmış.
Bugün İsrail Devleti’nin bayrağında bulunan altı köşeli yıldızın Hazreti Süleyman Aleyhisselam’ın mührü olduğunu kabul edemez olduk.


Hazreti Süleyman bu mühür ile rüzgâra hükmederdi. Peygamberlerin değerlerinden bir tanesi olan bu yıldıza Osmanlı İmparatorluğu’nun büyük önem vermiş ve sahip çıkmış olmasına rağmen o büyük devletin devamı niteliğindeki Türkiye Cumhuriyeti hiçbir değer olgusu içerisinde kullanmamıştır

Eski paralarda

Bunun bir temelinde de peygamberlere iman konusunda zayıf olmamız. Amentüyü okuruz ama Hazreti İsa'yı da, Hazreti Musa'yı da Hristiyanların ve Yahudilerin peygamberi biliriz.
Oysa onlar hepsi Müslüman idi. Çünkü Allah öyle diyor.
Hatta peygamberleri anımsatan bu mühre küfür de ediliyor, lanet okunuyor.  Genellikle bilmeden çok büyük bir günah işleniyor. Hz. Süleyman’ın mührü onların tekelinde değildir.
Bu amblem evrensel bir semboldür. 
İşte cehaletimizden Müslümanlara  ait olan Yıldızı Yahudilere kaptırır ve sonra nerede bulsak söker atarız.

Edirne Selimiye Camiinde

Edirne'deki Selimiye ve Bursa'daki Ulucami'nin kapısında yer alan Davut Yıldızı Üsküdar'daki Valide Sultan Camisi'nin kuzey kapısında da karşımıza çıkar.

Padişahların tılsımlı gömlekleri

İstanbul Fatih camiinde

Eyüp Sultan Hazretleri’nin türbesinin penceresinde de bu yıldız vardı. 1970’lerde biri “Yahudi sembolünün ne işi var türbede?” dedi, söküldü atıldı.

Barbaros'un sancağında

Bu yıldız Beşiktaş askerî müzesindeki Barbaros’un sancağında var. Hayreddin paşa Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Ve Sellem’in sünnetine tam bir uyum içerisinde İslam yolunda savaşmış bir amiraldir
Barbaros Hayreddin Paşa’nın Sancağı Ortasında bulunan kılıç ise Zülfikar’dır. Zülfikar, Hz. Muhammed (S.A.V)’in damadı ve evliyaların pîri olan Hz. Ali’nin çatal şeklindeki meşhur kılıcının adıdır.


Hayreddin Paşa’nın sancağında, Zülfikar’ın yanındaki “beyaz el” ise “Pençe-i Âl-i Aba”yı yani Hazreti Muhammed (S.A.V.) kızı Hz. Fatma (r.a.) damadı Hz. Ali (r.a.) ile torunları Hz. Hasan (r.a.) ve Hz. Hüseyin (r.a.) olmak üzere 5 kişiyi temsil eder.

Malatya Battal Gazi Camii

Samsun Ahşap camiinde

Karamanoğulları Beyliği bayrağında var.
Karamanoğlu Beyliği Sancağı

Müslüman âleminde yüzyıllarca camilerde, saraylarda, kitaplarda ve Padişah ve eşlerinin giydikleri tılsımlı gömleklerde dahi kullanılmıştır.
Peki şimdi Siyonistler sahiplendi diye biz neden korkuyoruz.
Araştırmıyoruz, sorgulamıyoruz. Elimizdeki değerleri ona buna kaptırıyoruz. .
Davut Yıldızı’nın İsrail Devleti’nin bayrağında yer alıyor olması, o değerin onların bir değeri olduğu anlamına gelmez aksine Davut Yıldızı kimsenin şahsi malı değildir.
Hazreti Süleyman Aleyhisselam efendimize saygı ve hürmeten sahip çıkmamız gereken bir İslam Simgesidir
Bu yıldıza peygamberlere iman gereği biz Müslümanların sahip çıkması gerekiyor.


@erolkaranet / Arge  - 30.03.2020 - Güncelleme : 15.06.2021
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.