@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Uyuyamayan Kimsenin Okuyacağı Dua
Geceleri sıkıntıdan uyuyamayıp rûhu daralan ve uykusu kaçan kimse bu duâyı okumalıdır. Allâh’ın izniyle uykusuzluğu gidecek ve gecesini rahat, sakin geçirip uyuyacaktır.

"Allahumme ğarati'n-nücûmü ve hedeetil uyûnu, ve ente Hayyün Kayyûmün lâ-te'hüzüke sinetün ve lâ nevmün, yâ Hayyü yâ Kayyûmü ehdi leyli ve enim ayni."

(Allah'ım, yıldızlar söndü, gözler kapandı. Sen ise hayat sahibi, daima duran ve tutansın. Seni ne bir uyuklama tutabilir, ne de bir uyku. Ey Hay olan Allah'ım, Kayyûm olan Allah'ım, gecemi rahat kıl gözlerimi kapatıver.)

Büreyde radıyallahu anh'den, şöyle dediğini rivayet ettik:

"Halid ibn-i Velid Rasulüllah sallallahu aleyhi ve sellem'e şikayet ederek:

- Ya Rasulallah! Gece uyuyamıyorum, dedi.

Rasulüllah sallallahu aleyhi ve sellem, ona: -

Yatağa girdiğin zaman şöyle söyle buyurdu:

Allahümme rabbessemâvâtisseb'ı vemâ ezallet, ve rabbel arzıyne vemâ ekallet ve rabbeşşeyâtıyni vemâ ezallet, kün li câren min şerri halkıke küllihim cemian en yefruta aleyye ehadün minhüm ve en yebğa aleyye, azze câruke ve celle senâüke velâ ilahe ğayrüke velâ ilahe illâ ente.

"[Allahım! Ey yedi semanın ve gölgelendirdiklerinin Rabbı, yerlerin ve taşıdıklarının Rabbı, şeytanların ve saptırdıklarının Rabbı! Bütün yaratıklarının şerrinden, birinin bana kötülük etmesinden ve zulmet-mesinden beni koru. Sen aziz ve koruyucusun. Medhin yücedir. Senden başka ilâh yoktur ve ilâh yalnız sensin

Kaynaklar :(Bilal Eren, Açıklamalı Büyük Dua Hazinesi, sh. 114-115)
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.