@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Peygamberimiz aleyhisselamın Kabri SaadetiHz. Muhammed Mustafa Aleyhiiselamın Kabri Saadeti Görüntüleri


Hücre-i Saadet, Efendimiz (s.a.s.)’in, Hazreti Ebubekir Efendimizin ve Hazreti Ömer Efendimizin kabri şeriflerinin bulunduğu mübarek mekândır.

Hücre-i Saadet malumunuz üzere Ravza-i Mutahhara dediğimiz yeşil direklerin bulunduğu, Peygamberimize ait olan mihrabın ve minberin çok ötesinde olan bir yerdir.

Altın kaplamalı Şebeke-i Saadet, olanca görkemiyle seyreylediğimiz Hücre-i Saadetin setleridir

2008 yılında vefat eden, Hücre-i Saadetin temizlik sorumlusu ve aynı zamanda Mescid-i Nebevi’nin müezzini olan Abdülaziz el-Buhari’nin de verdiği bilgilere göre; Hücre-i Saadete yılda bir kez, yalnızca Hücre-i Saadeti temizlemek ve o mübarek yeşil örtünün değişimi için giriliyor.

Değiştirilen örtüler ise Medine’nin haram agâhlarına teslim ediliyor ve dağıtım onların eliyle gerçekleşiyor. Bizler de Medine-i Münevvere’de Curuf Yolu üzerinde “Hicaz Antik Müzeyi” (المتحف الحجازي) ziyarette bulunarak bu mübarek örtüden alınan parçaları yakından görüyoruz.

İşte o fotoğraflarHücre-i Saadete ait olan bu fotoğraflar ise yine 2010 yılına ait olan son ziyaretten… 2011 yılı boyunca açılmayacağı için Hücre-i Saadetin çekilen son görüntüleridir.

Hücre-i Saadetin Batı (Cennet Bahçesi) tarafından çekilen fotoğraf. İlk kırmızı kare Efendimiz (s.a.s.) mübarek başının hizasıdır. İkincisi Hazreti Ebubekir Efendimiz ve Hazreti Ömer Efendimizin mübarek başlarını gösteren kırmızı karelerdir.Hazreti Fatıma annemizin mihrab-ı şerifleri. Hücre-i Saadetten iç arka görüntüMedine-i Münevvere’de Hicaz Antik Müzesinden Efendimiz (s.a.s.)’in Hücre-i Saadetlerinde bulunan kabri şeriflerinden süslemeli bir kumaş parçası.Bir rivayete göre Hazreti Fatıma annemizin, diğer bir rivayete göre Hazreti İsa’nın boş kabri olarak biliniyor

dunyabizim.com/#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.