@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Misyonerlere İzin Verilsin, Korkmayın...
Kayseri'de gayrimüslüm misyonerlerin Hristiyan propagandası yapmak için faaliyetlerde bulunduğunu belirten bir yazar, "Bunlara kim izin veriyor, diye sormuş. Rahatsızlığını dile getirirken Diyanet'e de vurmuş.
Yazar, "Bizim Diyanet İşleri Başkanlığı Kutsal kitabımız Kur’an-ı  Kerim’i parayla satadursun, Hıristiyanlar da kendi inançlarını yaymak için misyonerlik faaliyetlerini sürdürüyorlar." diyerek özellikle Sivas Caddesi ve Uğurevler bölgesinde yoğun çalışmalar yapan Misyonerlerin "izin alarak bu eylemlerini" yaptıklarını dile getiriyor.
Her zaman söyleriz. Tahkiki iman sahibi bir Müslüman asla gayrimüslim misyonerlerden korkmaz. Bunların faaliyetlerine aldırmaz. Dini bilen, yaşayan mümin bir kul safsatalarla, uydurmalarla, içi boş vaadlerle ve insan tanrılarla ilgilenmeyecek kadar güçlüdür.
Yazar, korkusundan bu kişilerin hemen emniyet güçlerine haber verilmesini isteyerek vatandaşı muhbir durumuna düşürmek isterken "Bu konuda çok uyanık olmalıyız, hem de çok." demekte ve ardından Diyanet'i suçlamaktadır.
"Adamlar Hristiyanlığı yaymaya ve çalışırken,  bizim Diyanetimiz dini anlatmak için işi ticarete döküyor. Bir yandan ebatlarına göre Kur’an-ı Kerime fiyat belirleyip çeşitli yayınları okullara kadar satarken sanki Devlet tarafından kendisine bütçe ayrılmıyormuş gibi hareket ediyor. Bu duruma devlet büyüklerimizin mutlaka el atması ve Diyanetin dinimizi parayla öğretmesinin önüne geçmesi lazım. Diyanet yaptığı işi Allah rızası için yapmalı, gençlerimize İslamiyet sevgisini ve bilincini daha çocuk yaşta kazandırmalı." diyen yazarın herşeyi Diyanet'ten bekleyen bir anlayış içinde , bir kıvranış içinde olduğunu anlamamk elde değil.
Bir insanın Allah'ın birliğine, peygamberin hz. Muhammed aleyhisselam olduğuna , Allah'a c.c kulluk etmesi için illa Diyanet'in dürtmesini beklememesini bilmesi gereken yazarın suçlama moduna geçmesi kendi zavallılığını gösterir.
"Hıristiyanların misyonerlik faaliyetlerinin yanı sıra özellikle de liseli gençlerin dini konularda yeterli bilgiye sahip olmamaları Ateist olmalarına yol açıyor." diyen yazara sen baba olarak ne yaptın, komşu olarak ne yaptın, büyük olarak ne yaptın, yazar olarak ne yaptın.. Bir insanın yetişmesi için birilerini kullanmak kolaylığından ziyade birey olarak çaba harcamak gerekir.
Misyonerlee işlerini yapıyor. İsla dininin misyoner tarzı çalışmalar yapan görevlileri de var. Bunlar hiç bir ücret istemeden dini yaymaya, kendi çapında hizmetler yapıyor. Sokağınızda cübebli, çarşaflı, tesettürlü, şalvarlı birini gördüğünüzde "mollalar yolu basmış" feryadı da sizlerden çıkıyor.
"Mollalar tebliğ yapıyor" diye, daha bir kaç ay önce Artvin'de, Kayseri'de tepki gösterenler kim diye sormak isteriz.
Başta büyükler imamn sahibi olsunlar, küçükler onların izinden gider. Hakiki iman sahibi birini de asla boş avaneler etkileyemez. İslama hizmete kendin başla. İman, ahlak, edep ve sonra fiili ibadet öğrettiğin insan kimseye zarar vermez

Erol Kara - @erolkaranet - 09.02.2020
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.