@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Makamı İbrahimde DUAMakamı İbrahimde DUA

Makamı İbrahim’de okunacak dua

اَللَّهُمَ اِنَّكَ تَعْلَمُ سِرِّى وَعَلانِيَتِي فاقْبَلْ مَعْذِرَتي، وَتَعْلَمُ حاجَتِي فاعْطِنِي سُؤْلي، وَتَعْلَمُ مافِي نَفْسِي فاغْفِرْلي ذُنُوبي، اَللَّهُمَّ اِنِّي اَسْئَلُكَ اِيماناً يُباشِرُ قَلْبي وَيَقِيناً صادِقاً حَتَّى أَعْلَمَ أَنَّهُ لايُصِيبُنِي الاَّ ما كَتَبْتَ لِي رِضاً مِنْكَ بِماَ قسَّمْتَ لِي، أَنْتَ وَلِيِّ فِي الدُّنْيا واللآخِرَةِ. تَوَفَّنِي مُسْلِماً وَاَلْحِقْنِي بالصَّلِحِينَ . اَللَّهُمَّ لاتَدَعْ لَنَا فِي مَقاَمِنا هَذَا ذَنْباً اِلاَّ غَفَرْتَهُ، وَلاَهَمّاً الاَّ فَرَّجْتَهُ، وَلاَ حاجَةً الاَّ قَضَيْتَها وَيَسَّرْتَها، فَيَسِّرْ أُمُورَنَا، وَاشْرَحْ صُدُورَنَا، وَنَوِّرْ قُلُوبَنَا، وَاخْتِمْ بِالصَّالِحاتِ أعْمَالَنَا، اَللَّهُمَّ تَوَفَّنَا مُسْلِمِينَ وَأَحْيِنَا مُسْلِمِينَ، وَاَلْحِقْنَا بالصَّلِحِينَ، غَيْرَ خَزَايا وَلاَ مَفْتُونِينَ آمِينَ.

“Allahümme inneke ta’lemu sirri ve alaniyeti fekbel ma’zirati, ve te’lemu haceti fa’tini su’li, ve te’lemu ma fi nefsi feğfirli zünübi, Allahümme inni es’elüke imanen yübaşiru kalbi ve yakinen sadikan hatta e’lemu ennehu la yusibuni illa ma ketebte li ridan minke bima kassemte li, ente veliyyi fi-d dünya vel ahirati. Teveffeni müslimen ve elhikni bi-s salihin. Allahümme la teda’ lena fi mekamina haza zenben illa ğaferteh, vela hemmen illa ferracteh, vela haceten illa kadayteha ve yesserteha, feyessir umurana, veşrah sudurana, ve nevvir kulubena, vehtim bis salihati a’malina, Allahümme teveffene müslimine ve ehyina müslimine, ve elhikna bis salihine ğayra hazaya vela meftunine. Amin.”

“Allah’ım! Gizli ve açıktan yaptığım her şeyi sen biliyorsun. Günahkar halimi sana arz ediyorum. Benim neye muhtaç olduğumu sen daha iyi bilmektesin, huzurundan beni eli boş çevirme. Şu andaki duygularımı sen benden daha iyi bilirsin. Allah’ım! Günahlarımı bağışla.

Allah’ım! Senden imanı bütün hücreleriyle hazmetmiş bir kalp istiyorum. Başıma gelen her şeyin, senin yüce zatına malum ve kaderimde var olduğu inanç, şuur ve teslimiyeti ile yaşamayı bana nasip eyle. Allah’ım! Dünya ve ahiret hayatımdaki her şeyim, senin tasarrufundadır.

Bana Müslüman olarak ölmeyi nasip edip, sevdiğin kullarından eyle. Allah’ım! Ahirete göçen yakınlarımızı, akrabamızı, şehitlerimizi ve dostlarımızı da affeyle. Kabirlerini nurlandır ve makamlarını cennet eyle.

Allah’ım! Şu yüce makamda affedilmemiş günahımı bırakma, her türlü gam, keder ve sıkıntılardan kurtar. İhtiyaçlarımıza kolayca sahip olmayı nasip eyle. İşlerimizi kolay, gönlümüzü ferah, kalplerimizi nurlu ve her işimizin sonunu hayırlı eyle. Dertlerimize deva, hastalıklarımıza şifa eyle. Allah’ım! Bize Müslüman olarak yaşamayı, Müslüman olarak dirilmeyi nasip eyle. Bizi kötü insanlardan uzak kıl ve salih kullarına ilhak eyle. Âmin.”

Derleme @erolkaranet - 18.02.2020
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.