@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Kuran-ı Kerim Size Anlatılan Kitap Değildi
Namaz bir tek koşulda kılınmaz: Kur'an OKUNURKEN namaz kılınmaz, YASAKLANMIŞTIR Ayetle... Tabii "Kur'an'ın canına okuyanların okuduğu gibi değil!, "OKU" emri gereğince bizim okuduğumuz gibi... Kur'an'ın adı AyetLE " İ L İ M " diye bildirilmiştir. Kur'an=İlim okunurken NAMAZ KILINMAZ. YASAKTIR. Çünkü İLK FARZ O K U emridir. Kur'an'ın ilk Ayetinin ilk kelimesi İKRA=OKU FARZ'ıdır. Namaz İSRA ile birlikte indirilmiştir. Dolayısıyla İLK FARZ'ın yerine geçemiyor... Okumanın ne anlama geldiğini varın siz düşünün.

Bu arada okumanın da DELİNDİĞİ bir durum var: Kur'an okuyorsunuz, İslam'ın birinci farzını yerine getiriyorsunuz. Kur'an içinde 7 ve mislileri olan evrenin en kalın kitabıdır. O hiç bitmez okundukça, kalınlaşır bitmeyen senfoni oluverir... Tüm Cinler ve İnsanlar (Madde ve enerji) bir araya gelse, bu Kur'an'ın bir benzerinin bir hecesini yazamadıkları gibi, tüm denizler mürekkep olsa ve ağaçlar yontulup kalem olsa bu Kur'an BİTMEZ... Siz o Kur'an'ı 600 sayfalık bir muşamba içinde muska zannediyorsanız Hanif değilsenizdir.

Bunun için " O K U !" emri=FARZI İLK İBADETTİR... Namazı bile DELER... Yanlış kıldığımız namazların nedeni Kur'an'I okumayışımızdan değil mi? Kur'an'da "Kıraaat=Ayetlerimden okuyun" diyor Allah'ımız... Biz Sübhaneke'siz namaz kılarsak Sehiv secdesi yapacak kadar çuvallıyoruz.

Kadir gecesi O İNDİ... Hani bir gemi yanaşır ama Çımacı (Halatçı) olmazsa dalga açar ya... Bu gemi yanaştı... Ve ilk Ayetin (Halatın) ilmiği olan EMİR/FARZ=OKU idi. Okuyun Allah'ını seven okusun... OKU farzı arkasından geldi KOSKOCA Kur'an eğer bir tek Alak suresi inseydi. İslamın tek farzı OKU" olacaktı... Namaz değil, ibrik ile inmedi, duş aldırmadı Resulullah'a Cebrail as. OKU dedi... Allah dedi aslında... Duyuyor musunuz? Allah'ımız SİZE/BİZE OKU diyor? Duyuyor musunuz bu onun sesi: İKRA... Ben duyuyorum siz de duyuyor musunuz?

Aslında hepimiz bir "RUH ül Külli"yiz, birimiz duyuyorsak herkes duyuyordur. Onu duymalısınız. Çünkü VAHYEDEN Allah. Onun sesine VAHY deniyor. Vahyi de bize ilk olarak İKRA=OKU diye geliyor... Kur'an'ı okuyorsanız, işte o sesi DUYDUNUZ demektir...

Allah Ayetinde buyurdu: "KİTAP KALKACAKTIR". Kitap nostalji olacaktır anlamında... Şimdi kitaplar ekranda, monitorda “screen” denen o karşınızdaki perdede. KİTAP KALKTI... Biliyor musunuz? Dabbet geldi ve Kitap kalktı... Hard disk içinde bir minicik alanda "Kur'an" var... Bilişim ve iletişim... BİL+işim.

ALİM (Allah adı). İletişim=Habir (Allah adı). Yani malumatın muhaberatı. Bilişim kendimiz için ama şu Hyper tekst ve Optik kalbaj bulununca olay "İLETİŞİM"e döndü. Bu tüm yüzyılların en büyük buluşu ve darbesidir. Artık kitap kalktı...

Dünyanın tüm kitapları WEB diye bir yerlerde... Evinizdeki kütüphanede değil... Kitap kalktı (MI?) yoksa kitap benim dediğim gibi BİTMEYEN bir senfoni mi oldu. Kitap evlerden kalktı ama yine EVLERDEKİ PC'lere geri geldi. O kitabı okuyoruz öyle değil mi? Ben Kur'an'ı yazıyorum ve siz okuyorsunuz öyle değil mi? Artık ona PC (Personel) bile diyemeyiz, şahsi değil, tümleşik, birleşik benim bilgim, anında sizin oldu... Pardon HEPİMİZİN BİLGİSİ HEPİMİZİN OLDU.

Kitap kalktı... Kalkmalıydı çünkü , DÜNYALAR dolusu, okyanuslar dolusu. İnandınız mı şimdi KİTABIN kalktığına? Ve bu kitap bitmez tükenmez olduğundan, "OKU" emri Vakitli değil. SÜREKLİ BİR BUYRUKTUR. Ömür kısa okumak ise UPUZUN... O yüzden OKUMAK ÇOK elzem olduğundan F A R Z ların ilki başkanı olduğundan, eğer Kur'an okunuyorsa/okuyorsanız NAMAZ bile terk edilir... İnanmayan Ayete baksın.

Kur'an'ı da öyle muska gibi okumamalıyız... Kur'an madem her an ve sürekli okunacak... ESAS DURUŞ'ta ayakta mı duracağınızı sanıyorsunuz? Kur'an'daki YANÜSTÜ, YÜZÜSTÜ, SIRTÜSTÜ, OTURURKEN, YATARKEN Allah'ı Anmak ve OKUMAK ne anlama geliyor sizce??? Önemli olan OKUMAK değil mi? Ama rakiplerimiz bize okutmamak için önlem almışlar:
  • Kur'an'a abdestsiz dokunulmaz.
  • Kur'an evin en yüksek noktasına ve Kıble'ye asılmalı
  • Kur'an 7 kat muşambaya sarılmalı
  • Ayrıca onu kılıflar içine saklamalısınız.
  • Kur'an'ı anlamamak kimseye düşmez. Onu mürşidi kamillerden başkası anlamaz, siz sadece tecvitle okuyun yeter...
YANİ Allah'ın "OKU" emrini "OKUMA" yapmışlar... Dindaşlarımız(!) . Pekiyi ne okuyalım: Hadis okuyalım... Okuyalım bakalım:

Ali ra'dan rivAyetle: "Birgün Resulullah Kur'an'ı bana emanet etti. Sabaha kadar hazırolda hiç kıpırdamadan ve uyuyamadan öylece kalakaldım". (Buhari, Müslim, İbni Hanbel, Meace vb.) İşte bu yüzden Kur'an varsa o evde esas duruşa geçin... Okumayın... çarpılırsınız... Kur'an sizi çarpar. Şimdi bakalım bu Hadis ne kadar doğru:

Soru: Resulullah'ın bitmiş bir Kur'an'ı mı vardı? Soru: Resulullah taş, kemik, tablet, deri vb.den oluşmuş bu Kur'an tutanaklarını Ali'nin evine mi iletti. (Siyerlerde böyle bir kayıt yok). Soru: Olayın geçtiği dönemde Resulullah sağdı deniyor, Buhari böyle diyor ama Müslim "Hayır diyor Hz. Osman Kur'an'larından biriydi" diyor...

Yahu İKİSİ BİRDEN NASIL SAHİH OLUİYOR. Sahihi Müslim ve Sahihi Buhari. Sahi bu sahih nasıl bir çift yalan oluyor bilen var mı? Ben hem erkeğim bir rivAyete göre kadınım ama ikisi de SAHİH. Bu nasıl oluyor??????? OL-DU-RU-LU-YOR? Elhamdülillah biz Sünni ve Hanefiyiz öyle mi?

Buhari'den inciler: "Resulullah buyurdu ki, Kabirden ilk ben kalkarım, Cennet'e ilk ben girerim". Aynı Buhari aynı kitabında ne yazdığını unutuyor ve aynı adamlara şunları söyletiyor:

"Resulullah buyurdu ki, ben kabirden kalktığımda kardeşim Musa'nın Arş'ın direğine tutunup tirtir titrediğini görürüm... Ben Cennet'e girdiğimde önümde takunya sesi duyarım ve merak ederim. Derler ki, "O Bilali Habeşi'dir" .

Aynı Buhari, aynı ravilerden iki ayrı HADİS yazıyor ve ikisi de SAHİH. Resulullah hem Cennet'e ilk giren ama Bilali Habeşi'nin arkasından ilk giren ya da, önce Resullullah kabirden kalktıysa da o kadar hızlı kalktı ki, Musa as. ta Arş'a fırladı... Haydi bakalım, çuvala mızrağı sığdıralım... Hadis diye bir ilim dalı var. Gelin yorum yapalım bakalım... İki SAHİH=HAKİKAT nasıl bir arada oluyor...

Ben diyorum ki, Resulullah aslında Cennet'e önce girdi ama selam verirken, onu Bilal geçtiği için görmedi. Takunyalarının sesini duyunca merak etti... Ben böyle bir yorum getirdim... Haydi bakalım.... Hadis ilmi böyle yaratıldı... Biraz zorlayın hepsi sahih olur.

Dalgacık-parçacığın yine bir mantığı/düalitesi var. Mesela ben ERKEĞİM ve DİŞİYİM ikisi de PARÇACIK oluyor, yani dalgacık yok ki ortada. Particle-Vibration HAKİKAT düalitesidir. Ama benim hem KEDİ hem İNSAN olmam demek "DUALİTE" bile değil. Şu Hadislere halen inanıyor musunuz? Kur'an'ı 7 kat muşambaya koyup, tavana astık ya... Geriye "OKU"nacak bir tek kitap kaldı: "HADİS". Allah'ın HADİSLERİ tek tek yerin dibine soktuğunu ve üstelik HADİS kelimesini vurgulayarak bunu yaptığını görüyoruz...

A’raf 185 : … Peki, bu Kur'an'dan sonra hangi HADİSe iman ediyorlar?

Yusuf 111: Andolsun ki, resullerin hikâyelerinde, aklını ve gönlünü çalıştıranlar için bir ibret vardır. Bu Kur'an, uydurulacak bir HADİS değildir; aksine o önündekini tastikleyici, herşeyi detaylandırıcıdır. İnanan bir topluluk için de bir kılavuz ve rahmettir.

Lukman 6: İnsanlardan öyleleri vardır ki, Allah yolundan bilgisizce saptırmak ve o yolu oyalanma aracı yapmak için HADİS eğlencesi satın alırlar. İşte böylelerine rezil edici bir azap vardır.

Casiye 6: İşte bunlar, Allah'ın âyetleridir ki, onları sana hak olarak okuyoruz. Hal böyle iken Allah'tan ve onun âyetlerinden sonra hangi HADİSe inanıyorlar?

Mürselat 50: Artık bundan sonra hangi HADİSe iman edecekler?

Hans von Aiberg, 05/12/2001
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

Bilmeniz Gerekebilir