@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Hicr (Hatîm) De Duâ Etmek
Hicr (Hatîm) De Duâ Etmek

Burası Kabe´den sayılır. Burada duanın makbul olduğunu daha önce söylemiştik. Burada yapıldığı nakledilen dualardan biri şöyle:

(Ya rabbi etey tüke min şukkatin baîdetin müemmîlen ma´rûfen fennilnî rnağ´rûfen min ma´rûftike tuğnînî bihî an mâruf i men sivâkeya ma´rûfen bilma´rûf!...)

"Rabbim! Senin büyüklüğünden rahmet umarak uzak bir yoldan Sana (ibâdete) geldim. Büyük rahmetinden beni ihsana kavuştur; öyleki Senden başkasının ihsanına beni muhtaç bırakmazsın, ey büyük rahmeti ile bilinen ihsan sahibi Allah!,..?

Kabe´nin İçinde Duâ Etmek Orada duanın makbul olduğunu daha önce söylemiştik.

Üsâme İbni Zeyd´den (Radıyallahu Anhüma) rivayet edildiğine göre: "Resûlüllah Sallallahu Aleyhi ve Sellem Kabe´nin içine girdiği zaman, Kabe kapısının arkasına düşen karşı tarafa doğru yürüyüp yüzünü ve yanağını duvar üzerine kor, Allah´a hamd ve sena ederdi. O´ndan ister ve mağfiret dilerdi. Sonra Kabe´nin bütün köşelerine döner, tekbir, tehlil, teşbih getirerek ve yüce olan Aziz Allah´a hamd ederek, dilekte bulunarak ve mağfiret dileyerek köşeye karşı dururdu. Sonra (Kabe´den) çıkardı.

Not : Hatimin içi Kabenin içinden sayılır

Derleme @erolkaranet - 21.02.2020
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.