@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Hani Bunlar Faizsiz Sistemdi.Faizsiz Sistem ya da diğer adıyla Kar-Zarar payı sistemiyle çalışan bankalar diye Müslümanların kandırılması devam ederken , vatandaşa en büyük kazık bu bankalardan geliyor.

Sözde İslami bankacılık adıyla Müslümanların yatırımlarına odaklanan ve en yüksek faizle ( onların demesiyle kar payı ) Müslümanları yolmaya devam eden bankaların çirkin bir yüzü bir kez daha ortaya çıktı.

Katılım Bankası adıyla işlem yaparak Müslümanların yatırım ve alışveriş yapmaları halinde faize bulaştırılmadıkları yalanıyla hizmet veren bu bankalar şimdide kredi kartıyla alışveriş yapan müşterilerini faizle alışverişe yönlendiriyor.

Sözde katılım bankası adıyla işlem yapan bankalar faiz sistemi ile çalışan bankalarla aynı dirsek aralığında çalışırken, hatta onlardan daha yüksek oranda faizle kredi verip, daha az oranda faiz vererek yatırımlarına sözde kar payı veren bankaların kredi kartı müşterilerine borçlarını fazile taksitlendirmeye başladı.

Sözde katılım bankası adıyla işlem yapan bankalar kredi kartıyla alışveriş yapan müşterilerine alışveriş sonrası SMS ile mesaj göndererek, yaptıkları bu alışverişi 3 ya da 8 aya kadar taksitler, belli bir faiz (yine onlara göre kar payı) oranı ile taksitlendirme teklifi yapıyor.

Kredi kartı kullanan müşterilerine kartla işlem yaptıktan sonra (alış veriş bittikten sonra) müşterinin cep telefonlarına  "73.00 TL'LIK ISLEMINIZI AYLIK % 1.40 KAR PAYI ILE 8'E BOLMEK ICIN TAKSITLE 185717 YAZARAK 2442'YE GONDERIN" şeklinde mesaj gönderen bankaların yaptığı bu işlemin sadece faiz olarak kabul edilmesi gerektiği ve caiz olmadığı açıklandı.
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.