@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Göz problemleriniz varsa yaban mersini tüketinGöz problemleriniz varsa yaban mersini tüketin !


Yaban mersini özellikle avrupanın dağlık bölgelerinde yetişir. Üzüm benzeri şekliyle yaban mersini tam bir göz dostudur. 2.Dünya savaşı sırasında pilotlar özellikle gece görüşleri iyi olsun diye bol bol yaban mersini kullanmışlardır. Bol miktarda antioksidan içerdiğinden, aralarında diyabet,kalp hastalıkları ve kanser’inde olduğu birçok hastalıkta oldukça yararlıdır.


Bol tanen içerir. Bu özelliğiyle ishallerde,boğaz ağrısı ve ağız içi inflamasyonlarında çok faydalıdır.

Ayrıca damar duvarını güçlendiren ve kan akışını düzenleyen antosiyanin adlı bir pigment içerir. 500’den fazla tipi bulunan bu pigmentler başlıca böğürtlen, üzüm, kırmızı lahana, mürdüm eriği, pancar, kırmızı turp, yabanmersini, patlıcan ve avakadoda bulunur.

Antosiyaninler çok güçlü antioksidanlardır, hücre yaşlanmasını önleyici, dokuları ve hücreleri koruyucu ve zararlı toksinlerle savaşıcı etkiyle kanser ve kalp hastalıkları gibi birçok hastalıktan korunma sağlarlar. Dokulardaki kollajeni de sağlamlaştırırlar.

Bulabilirseniz her türlü göz problemlerinizde göz doktorunuza muayene olduktan sonra diyetsel olarak yaban mersini tüketmeniz oldukça faydalı olacaktır.
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.