@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner
Akbili Olmayan Yandı.İstanbul'da yaşasın yaşamasın, günü birlik dahi İstanbul'a gelenler muhakkak surette vapur, deniz motoru, metro, iett imkanlarından faydalanmaktadır


Son zamlarla 3,5 TL'ye Akbil adıyla kullanılan elektronik kartlarla yolculuk eden İstanbullular, %35'lik zammı sindiremezken bir tepki de %40 zam yapılan tek kullanımlık bilet alanlardan geldi.

2012 Yılında 4 TL olan elektronik bilet 2017 Yılında 5 TL 2019 yılında ise %40 zamlanarak 7 TL'ye yükseltildi.

İstanbul kartı yanında olmayan ya da şehir dışından gelip toplu ulaşım araçlarını kullanmak zorunda kalanların almak zorunda kaldığı tek kullanımlık biletin 7 TL olması "bu insanların günahı ne" dedirtti.

Yıllar önce, İstanbulluları akbile yönlendirmek için İBB tarafından bir siyaset olarak pahalı tutulan tek kullanımlık biletin fahiş bir fiyatla satılmaya devam etmesi bir çok insanı mağdur etmektedir.

Bugün Ankara'da akıllı biletle tek kullanımlık biletler arasında 50 kuruş gibi bir fark olarak 4 TL'ye satılırken, İstanbul'da akbili olmayan, unutan ya da akbille fazla işi olmayan sadece arada sırada İETT araçlarını kullananların almak zorunda kaldığı tek kullanımlık biletin astronomik bir rakamla satılması, "halkın cezalandırılması" olarak kabul edilmektedir.

erolkaranet
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

Bilmeniz Gerekebilir