@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!


Banner

Polislerin Besmeleli Yemininden Rahatsız OldularHer fırsatta dini değerlere saldırmak için fırsat kollayan Odatv adlı haber sitesinin yazarı, iki yıl önce polislerin yemin töreninde söyledikleri "Besmele"den rahatsız oldu.


OdaTv adlı haber sitesinde sıkça dini değerler üzerine yazdığı yazılarıyla tanınan yazar Aydın Tonga "Bir an için karşımda din devletinin polislerini gördüm" başlıklı yazısında 2017 yılında bir polis okulunda yapılan yemin töreninde edilen sözlerden rahatsızlığınızı dile getirdi.

Yazısında önce yemin konusunda değinen Tonga, asıl konuya gelerek "yemin töreni görüntüleri bir Polis Okulunda çekilmiş. Polis adayları antlarına "Bismillâhirrahmânirrahîm" diyerek başlıyor. Sonrasında Allah, Kur’an, Peygamber, Bayrak ve silah adına yemin ediliyor, tabiri caizse intikam naraları atılıyor. Bitirirken de “Tanrı Türkü korusun” diyor polis adayları ve “amin” diyerek “kutsal antlarını” noktalıyor. " diyerek kendince görüntüleri yorumlayarak bir yerlere mesaj vermeye çalışmış.

HDP tarafından da tepki gösterildiği belirtilen görüntülerde "Polis okulu öğrencilerinin, yüksek sesle söylenen kelimeleri tekrar ettikleri ve şu ifadeleri kullandıkları duyuluyordu:

"Bismillahirrahmanirrahim. Ol deyince olduran, gönülleri iman gücüyle dolduran, Allah’a, Kuran’a, peygamberlere bayrağa ve silaha yemin olsun, şehitlerim rahat uyusun, gazilerim emin olsun, intikam, intikam, intikam daim olsun. Unutursak kanımız kurusun. Allah Türk’ü korusun. Amin"

Odatv yazarı Aydın Tonga yazısına devamla "Bir an için karşımızda kamu görevlilerini değil de sözüm ona milliyetçi bir din devletinin “polislerini” görüyoruz. " diyerek içlerindeki
"Bismillahirrahmanirrahim" "Allah" "Kuran" "peygamber" "bayrak" "silah" "şehitler" "gaziler" "intikam" "Allah Türk’ü korusun" sözlerinden rahatsız olmuş gibiydi.

İşte o video

Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

Bilmeniz Gerekebilir