@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Evlenebilmek İçin Hacca Gelmek Zorundalar

Malezyalıların evlenmeye karar veren erkek adaylarının ilk yapması gereken hacca gitmek

Mekke, islamın merkez olduğu için adeta insan seli. 100’ün üzerindeki ülkeden 3 milyonu aşkın insan burada. renkler ayrı ırklar ayrı ama bu ayrılıkta gayrılık yok hepsi Alemlerin Rabbi Allaha yönelmiş acz ve fakrına Rablerine sunuyorlar.

Malezyalılar evlenmeden önce hac vazifesini yerine getirmek zorundalar veya evlendigi gibi eşiyle birlikte hac vazifesini yaparlar geleneklerine göre hac yapılmadan evlenme olmaz.

Türkiyede askere gitmeden kız vermeyiz gelenegi gibi

En çok sevilen hacılar Malezya ve Endonezyalılar olmalı. Öylesine mülayim, saygılı, sorunsuz insanlar ki... tam da Suudi yönetiminin istediği vatandaş tipi.

Hiç kimseyle kavga etmiyorlar; bağırıp çağırmadıkları gibi sıra kapma yarışına da girmiyorlar. Başkalarıyla ilgilenmiyorlar. Bir köşeye çekilip sessizce ibadet ediyorlar. Saygı standardı yüksek hacılar topluluğu olarak gösteriliyorlar.Hac, Malezyalılar için sosyal hayatın vazgeçilmezi; aileye ilk adımın başlangıcı. Hacca gitmeyene kız verilmediği söyleniyor. Hacca hazırlıklı geliyorlar. Aylar öncesinden ülkelerinde prova yapıyorlar.

Mütevazılar aynı zamanda.

Bu sene ilginç bir uygulama başlatmışlar. Malezya hacıları bir gün otelde, diğer gün ise Kâbe’de kalıyor. Gerekirse mermer üzerinde uyuyor.

Endonezya ve Malezya’da hacca gitmek isteyenler, ‘Tabung Haji’ denilen ‘hac sandığı’na üye oluyor. Vatandaşlar, mali gücüyle orantılı olarak sandığa aidat ödüyor.

Hac sandığı uygulamasının olumlu sonuçlarını mukaddes topraklarda Endonezya ve Malezyalılarla birlikte omuz omuza namaz kılıp tavaf eden kişiler görüyor ve ister istemez imreniyorlar
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.