@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Cumartesi Günü Yapılacak Dualar
Cumartesi Günü Yapılacak Dualar

Bitip tükendiğini hiçbir şey yapmaya gücünün kalmadığını sanıp ümitsizlik karanlığına düşenler, bu isme sıkıca sarılıp bu durumdan kurtulabilirler.
EL-HALİM İsmi şerifi
Özellikleri çok olan ve ümidi tükenmek üzere olanlara göre çok ifade eden bir ism-i ilahidir.Bu ismin zikri ve faydası ile yeniden hayata başlama imkanına sahip olabilirler.
Çünkü Allah; Yarattıklarına son derece yumuşak muamele eden,affı,bağışlaması ve müsaması sınırsız olandır.Kullarına daima yumuşak huylu ve hoşgörülü davranır.
Bu nedenle özellikle Cumartesi günü Zuhal saati sabah güneş doğarken ve ikindi namazı sonrası yada her gün 88 defa “Ya Halim Celle Cealühü” zikrine devam ederlerse çok faydasını göreceklerdir.

Cumartesi günü Allah rızası için,ölülerimizin ruhu için,dualarımızın kabulü için
okuyacağımız dua ve zikirler.

1 Yasin-i Şerif
1 Vakıa suresi
1 Fetih suresi
Herkes 1000 La İlahe illallah
100 ihlas suresi
100 salavat(istediğiniz salavat)
EL-HALİM:zikir adedi (88), Zikir saati Zühal(sabah)
EL-HAFIZ:zikir adedi (998), zikir saati Zühal(sabah)
EL-MUKADDİM:Zikir adedi(184) zikir saati Zühal(sabah)
EL-MUAHHİR: Zikir adedi (846) zikir saati Zühal (sabah)
EZ-ZAHİR:Zikir adedi(1106) zikir saati Zühal (sabah)
EL-MÜTEALİ:Zikir adedi (551) Zikir saati Zühal (sabah)

Cumartesi Gününün Duasının Anlamı:
“Allah’ın adıyla başlıyorum. Allah’ın adı, sığınanların kelimesidir (onların dilinden düşmez), korunanların sözüdür. Zorbaların zorbalığından, hasetçilerin hilesinden ve zalimlerin azgınlığından Allah’a sığınıyorum. Allah’ım; sensin ortağı olmayan yegâne ve hiç kimse mülk sahibi etmeksizin melik (sultan, padişah) olan. Hükmüne muhalefet edilmez ve mülkünde (saltanatında) münakaşa yapılmaz. (Allah’ım!) senden, kulun ve elçin olan Hz. Muhammed’e salât etmeni, beni hoşnutluğunun nihayetine ulaştıracak nimetlerinin şükrünü yerine getirmeğe muvaffak kılmanı, itaatinde bulunmak, kulluğunda durmak ve lütuf ve inayetinle katındaki sevaba layık olmak için bana yardımda bulunmanı, hayat verdiğin sürece sana isyan etmekten beni alıkoyarak bana merhamette bulunmanı, yaşattığın müddetçe faydama olan şeye beni muvaffak etmeni, kitabınla göğsümü genişletmeni, onu okumakla günahımı dökmeni, dinim ve nefsimde esenlik bağışlamanı, benimle dost arkadaş olanları benden ürkütmemeni ve geçmiş ömrümde bana ihsanda bulunduğun gibi, geriye kalan ömrümde de ihsanını hakkımda tamamlamanı senden diliyorum; ey merhametlilerin en merhametlisi.”

Drerleme @erolkaranet - 23.04.2021
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.