Type Here to Get Search Results !

Banner

erolkara.net

Vefa Semtini Onlardan Dinleyin..


İlber Ortaylı, Süha Göney, Selçuk Mülayim , Semavi Eyice ve Turgut Cansever "Bir Semti Çalışmak" başlığı altında Vefa semtini anlatıyorlar

Tarihi İstanbul yarımadasının önemli bir parçası olan Vefa semti, günümüzde pek çok problemle yüz yüze.
Bilim ve Sanat Vakfı hem Vefa semtinin önemine, hem de var olan sorunlarına dikkat çekmek ve semtin geleceği ile ilgili önerilerde bulunmak üzere 3-5 Kasım 2006 tarihlerinde “Vefa Semti: Dünü, Bugünü, Yarını” başlıklı ulusal bir sempozyum düzenlemiştir.
Vefa semtinin fizikî ve sosyal dokusunun tespitine yönelik olarak gerçekleştirilen saha araştırmalarının sonuçlarının sunulduğu sempozyumda; Vefa semtinin tarihi, bugünü ve geleceği ile ilgili 16 oturum bulunmaktadır.
Sempozyum; siyasî, iktisadî, sosyo-kültürel ve mimarî konular başta olmak üzere Vefa semti ile ilgili çok çeşitli konularda tebliğler içermektedir.

Bu videoda, Süha Göney'in Vefa semti hakkındaki konuşması mevcuttur.


*****

Bu videoda, Selçuk Mülayim'in Vefa semti hakkındaki konuşması mevcuttur.


*****
Bu videoda, mimar Turgut Cansever ve tarihçi Semavi Eyice'nin sempozyumda kendilerine gelen sorulara verdikleri cevaplar mevcuttur.


****

Bu videoda, tarihçi profesör İlber Ortaylı'nın İstanbul'daki kültürel dokunun korunmasına ve Vefa semtine dair görüşleri mevcuttur.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklamBilmeniz Gerekebilir