@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Hamile kalmak ve çocuk sahibi olabilmek için dualar
Allah, belki de size çok dua etmeniz durumunda çocuk vermeyi mukadder kılmıştır. Duadan, Tevessülden, sadaka vermekten ve rahmetten asla ümidinizi kesmeyin.

Duanın insanın kaderinde çok önemli etkisi vardır. Bu yüzden rivayetlerde duanın – çok sağlam bir hale gelmiş olsa dahi – ilahi kazayı çevireceğinden söz edilmiştir. Belki de Allah, size çok dua etmeniz durumunda çocuk vermeyi mukadder kılmıştır. Onun için duadan, tevessülden, adakta bulunmaktan ve genel olarak ilahi rahmetten asla ümidinizi kesmeyin. Elbette uzman bir hekime de müracaat edin. Zira sizde veya eşinizde olan bir tıbbi sorun söz konusu olabilir; bunu da alanında uzman bir hekimle danışmak suretiyle aşabilirsiniz.

Hamile olmak ve çocuk sahibi olabilmek için birtakım özel dualar ve ameller de zikredilmiştir. Bunları yapmanızın da zararı olmaz. Mesela:

1- Firuze taşı olan ve üzerine şu ayetin yazıldığı bir yüzük takmak:

رب لا تذرنی فرداً وأنت خیر الوارثین (Enbiya 89) - rabbi lâ tezernî ferden ve ente hayrul vârisîn - “Rabbim, beni tek başıma bırakma ve Sen, varislerin en hayırlısısın.”

2- Yumurta yemek; özellikle de zeytinyağında soğanla kızartılmış yumurta yemek.

3- Süt ve bal.

4- Çokça istiğfar etmek. Zira Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyurmuştur:

“Rabbinizden bağışlanma dileyin; çünkü O, çok bağışlayıcıdır. Size gökten bol bol yağmur indirsin. Sizi mallar ve oğullarla güçlendirsin.” (Nuh 10, 11, 12)

**********

Çocuğu Olmayanlar İçin 25 Manevi Reçete

1) Kısırlığa sebep olan en büyük etkenlerden birisi günahlarımızdır. Üstelik de bu falanca doktorun, falanca hocanın veya falanca felsefecinin görüşü değildir, kâinatı yaratan Yüce Allah’ın hükmüdür.

“Nitekim Allah Teâlâ (celle celalühü) Nuh sûresinin 10,11 ve 12. âyet-i kerimelerinde şöyle buyuruyor:

‘Nihayet dedim ki: Rabbinizden bağışlanma talebinde bulunun. Şüphesiz ki o daime Ğaffar olmuştur. (İstiğfar edin ki; yetmiş sene süren kuraklık ve kısırlıktan sonra Rabbiniz) göğün yağmurunu üzerinize (bardaktan boşanırcasına) bolca akan bir halde salsın. Mallarla ve oğullarla size yardım etsin, sizin için pek kıymetli bostanlar yapsın ve sizin için ırmaklar meydana getirsin.'”

Peygamberlerin hepsi masumdur yani hiç günah işlemezler. Bizler peygamber olmadığımız için, hepimizin az veya çok günahı vardır. Çocuk sahibi olamıyorsak ve olmak istiyorsak, doktora giderek paramızdan vazgeçmeden önce GÜNAHLARIMIZDAN VAZGEÇMELİYİZ….

Bu da hem işlediğimiz günahları bırakarak, hem de istiğfara devam ederek olmalıdır. Mahmud Efendi Hazretlerinin (kuddise sirruhü) Ankara Vekili çok kıymetli Münir Müştakoğlu Hocamız, bu konuda dua istemek için gelen bir kardeşimize;

“Günlük 818 defa ‘Estağfirullah’ demeye devam etmelerini tavsiye buyurmuştur. Karı kocanın ikisi de istiğfara devam ederse, sonuç daha çabuk hasıl olur. Bu âyet-i kerîmeleri okuyunca, ‘Falanca ve filanca benden daha fazla günah işliyorlar ama çocukları da var, malları da var’ diye düşünenler olabilir.

Allah (Celle Celalühü) günah işleyen her kişiye aynı cezayı uygulamaz. Kimisine mal vermez, kimisine evlât vermez, kimisine muhabbet vermez, kimisine huzur vermez, kimisine evlât verir ama itâat etmez, kimisine sağlık vermez, kimisinin cezasını da ahirete erteler ki, en zoru budur. Öyleyse çocuğumuz olmasa da günahı bırakalım, olsa da…

estağfirullah

2) Rasulullah Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyuruyor:

‘Yemin-i Gamus (Yalan Yemin); RAHİMLERİ KISIR BIRAKIR, sahibini günaha, sonra ateşe daldırdığı için ‘ğamus’ diye isimlendirilmiştir.(2)

3) Zifaf (gerdek) gecesinde güzelce abdest alıp, iki rekât namaz kıldıktan sonra el açıp, on defa ‘Ya Mütekebbir (Celle Celalühü) diye dua eden çiftler, Allah’ın ihsanı ile yumuşak huylu ve güzel yaratılışta evlât sahibi olurlar.(3)

4) Bir rivayete göre, yedi ayrı kişi bir elmaya İbrahim sûresinin 34.âyetten 42.âyete kadar (42.âyette dahil) olan kısmı okuyup üflerler. Elmanın yarısını erkek, yarısını kadın kabuk ve çekirdekleriyle birlikte yer.

Başka bir rivayete göre yedi elmaya, yedi defa İbrahim sûresi okunur. Her elmanın yarısını erkek, yarısını kadın kabuk ve çekirdekleriyle birlikte yer. Mescid-i Haram’dan Makam-ı İbrahim’in hizasında okunursa çok daha tesirli olur. -Tecrübe edilmiştir.-

Başka bir rivayete göre ise, yedi gün kırmızı tatlı elmaya İbrahim sûresinin 34.âyetten 44.âyete kadar (44.âyette dahil) olan kısmını okuyup üflerler. Elmanın yarısını erkek, yarısını kadın kabuk ve çekirdekleriyle birlikte yer.

5) ‘ Meryem sûresi her gün bir defa suya okunup içilir, buna ara vermeksizin 41 gün devam edilir.’ (4) – Tecrübe edilmiştir.-

6) “Esma-ül Hüsna’dan ‘Ya Samed (Celle Celalühü) ismi şerifi ve Al-i İmran sûresinin 38.âyeti kerimesi 41 gün sabah namazından sonra 41 defa okunur. Sonra gecenin üçte birisinde ‘Ya Samed (Celle Celalühü)’ ismi şerifi 313 defa okunarak, 41 gün 1 kilo bala üflenir.

Çocuk sahibi olmak için sabah namazından sonra Ali imran suresi

Erkek ve kadın Cuma günü işraktan (güneş doğduktan 45 dakika) sonra iki rekât ‘hayırlı çocuk için’ namaz kılıp, balı 41 gün yer ve aynı tertip 3 defa yapılırsa, Allah’ın izniyle çocuk sahibi olunur.”(5)

7) فَتَقَبَّلَهَا رَبُّهَا kelimesi ile başlayan Al-i İmran sûresinin 37.âyeti kerimesi aşağıdaki karışıma 71 defa okunur:

‘ 1 kg. hakikî bal, 50 gr. arı sütü, 250 gr çörek otu, 250 gr. ısırgan tohumu, 100 gr. antep fıstığı tedarik edilir. Isırgan tohumu ile çörek otu öğütülür. Arı sütü ve bala karıştırılarak cam bir kap içerisinde saklanır. Cam kabın dışına ışıktan muhafaza etmek için bir folyo sarılır. Sabah akşam aç karnına 41 gün yemeye devam edilir.(6)

8) Al-i İmran sûresinin 38.âyetindeki, Enbiya sûresinin 89.âyetindeki ve Saffat sûresinin 100.âyetindeki ‘Rabbi’ lafzından sonraki kısımlar çok okunur.

‘(رَبِّ هَبْ لِي مِنَ الصَّالِحِينَ (100

(38) رَبِّ هَبْ لِي مِن لَّدُنْكَ ذُرِّيَّةً طَيِّبَةً إِنَّكَ سَمِيعُ الدُّعَاء

(89) رَبِّ لَا تَذَرْنِي فَرْدًا وَأَنتَ خَيْرُ الْوَارِثِينَ

9) Evlâdı olmayan veya yaşamayan bir kimse, besmeleyi 100 defa yazıp, üzerinde taşırsa, evlâdı olur ve uzun ömür sürer. (7)

10) Erkek ve kadın Cuma gecesi Enbiya sûresinin 89.âyetini beraber toplam 4444 defa okurlarsa, biiznillah çocuk sahibi olurlar.

وَزَكَرِيَّا إِذْ نَادَى رَبَّهُ رَبِّ لَا تَذَرْنِي فَرْدًا وَأَنتَ خَيْرُ الْوَارِثِينَ

11) Yumurtalıkların şifâsı için Şura sûresinin 22.âyeti kerimesi okunur ki, şudur; (8)

الظَّالِمِينَ مُشْفِقِينَ مِمَّا كَسَبُوا وَهُوَ وَاقِعٌ بِهِمْ وَالَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ فِي رَوْضَاتِ الْجَنَّاتِ لَهُم مَّا يَشَاؤُونَ عِندَ رَبِّهِمْ ذَلِكَ هُوَ الْفَضْلُ الكَبِيرُ

12) Karı koca 6 gün oruç tutup, her gün iftar ederken, bir bardak suya 21 defa ‘ya haligul bariul müsavviru’ okuyup içerler.

13) Kadın yedi gün oruç tutup, iftar anında 21 defa ‘Ya Musavvir (Celle Celalühü)’ ismi şerifini okur. Erkek ise, üç gün oruç tutarak, ‘Ya Musavvir (Celle Celalühü)’ ismi şerifini 21 defa bir bardak suya okur ve onunla iftar ederler. Bu günler içerisinde dua edip, bir arada olurlarsa, Allah’ın izni ile bir evlâda kavuşurlar.(9)

14) Esma-ül Hüsna’dan ‘Ya Vacid (Celle Celalühü) ismi şerifî her gün 14 defa okunmaya devam edilirse, çocuğu olmayan kimseye Allah (Celle Celalühü) bu ismin zikri hürmetine bir çocuk ihsan eder. Çocuk için bu tertibi uygulayan kimse, eşiyle cinsi birleşmeye geçmeden önce bu ism-i şerifin okunduğu sudan bir miktar içer. Hanım ise, inzal sırasında içer. Allah’ın izniyle çocuğa hamile kalır.(10)

15) Esma-ül Hüsna’dan ‘ Ya Macid (Celle Celalühü) ismi şerifi 48 kere suya okunup, o su taraflarca içilir. (11)

16) Evlâdı olmayanlar, dört Cuma üst üste (her birinde bin defa) ‘Ya Evvel (Celle Celalühü) ismini okuyarak, dua ederlerse, Allah’ın izniyle isteklerine kavuşurlar

Dua

17) Çocuğu olmayan bir kimse, ‘Ya Varis (Celle Celalühü) ismini okumaya devam ederse, Allah’ın izniyle hayırlı bir evlât sahibi olur. (13)

18) İki yumurta haşlanır, kabukları soyulur. Yumurtalardan birinin üzerine Zariyat sûresinin 47.âyeti, diğerinin üzerine Zariyat sûresinin 48.âyeti yazılır. 47.âyetin yazıldığı yumurtayı erkek, 48.âyetin yazıldığı yumurtayı kadın yer. Biiznillah çocuk sahibi olurlar. -Tecrübe edilmiştir.-

19) Erkek her gün beş vakit namazdan sonra, Al-i İmran sûresinin 38.âyetini okur.

20) Erkek ve kadın her gün beş vakit namazdan sonra, Furkan sûresinin 71.âyetini okurlar.

21) Çocuk, erkek-kadın hangisinden dolayı olmuyorsa, o kişi; yedi gece teheccüt namazının arkasına Saffat sûresinin 100.âyetini okur.

22) Ara vermeden 40 Cuma günü Cuma namazından sonra 70 defa okuyanın çocuğu yoksa, biiznillah çocuğu olur.

Dua şudur:

‘Allahümme ya Ğaniyyü, ya Hamidü, ya Mübdiyyü, ya Muidü, fea’lün lima türidü, ya Rahimü, ya Vedidü ekfini bi helâlike an haramike ve bi’da ‘attike ‘an ma’siyetike ve bi fazlike an men sivake’

23) Çocuğu olmayan eşler, her gün 731 defa, ‘ Ya Halık (Celle Celalühü)’ ismini okumaya devam ederlerse, biiznillah çocuk sahibi olur. (14)

24) Nisâ sûresinin ilk âyeti üç elmaya birer defa yazılır, sonra adetinin başladığı günden itibaren 13, 14 ve 15. günlerinde her gün bir elmanın yarısını erkek, yarısını kadın yer ve cima ederlerse ve bu üç adet döneminde uygulanırsa, Allah (Celle Celalühü)’ nün izniyle kadın hamile olur. -Tecrübe edilmiştir.-

Not: Adeti kaç gün sürerse sürsün, ilk başladığı günden sayar ama ilk adet gördüğü günü bir diye saymaz. Çünkü ertesi gün bir gün (24 saat) dolmuş olur. Meselâ Pazartesi akşam ezanı ile başladı ise 13.gün Pazar gecesine denk gelir.

25) Çocuğu olmayan kadınlar için bitkisel mürekkeple yazılır, yıkanır ve suyu içirilir. (Sûfi Tıbbî, Muînüddin Çiştî, sayfa: 163, insan yay…)

Kaynaklar :

1) Kur’ân-ı Mecit ve Tefsirli Meâl-i Alisi, Mahmut Ustaosmanoğlu (kuddise sirruhü), Yasin yay, İstanbul 2007.
2) Ruhul Furkan Tefsiri, Mahmut Ustaosmanoğlu (kuddise sirruhü), Cilt:12, Sayfa: 343, Siraç Kitabevi, İstanbul
3) Beyaz Sır, Hızır’a ve Huzur’a Kavuşturan Esmaül Hüsna, Feridun Yılmaz Yüceler, Sayfa: 26, Alperen yayınları, Mart 2010.
4) Münacaat Cüzü, H. Özkan, Sayfa: 153, Ensar yay…, İstanbul 2009.
5) Münacaat Duaları, H. Özkan, Sayfa: 34, Ensar yay…, İstanbul 2006.
7) Büyük Dua Kitabı, Sağlam yay…, Sayfa: 12
8) Her bir Uzuv İçin Şifâ Âyetleri, Ahmet Mahmut Ünlü -Cübbeli Ahmet Hoca-, Sayfa:44, Arifan yayınları, İstanbul 2009.
9) Beyaz Sır, Hızır’a ve Huzur’a Kavuşturan Esmaül Hüsna, Feridun Yılmaz Yüceler, Sayfa: 29, Alperen yayınları, Mart 2010.
10) Mübarek Günlerin-Gecelerin, Ayların Fazileti, Esrarı ve Hikmeti, Abdullah İbni Eyyüp Tercüme: Rahmi Serin, Sayfa,256.
11) A.g.e Sayfa, 256.
12) Beyaz Sır, Hızır’a ve Huzur’a Kavuşturan Esmaül Hüsna, Feridun Yılmaz Yüceler, Sayfa:102, Alperen yay…, Mart 2010.
13) A.g.e Sayfa: 137.
14) Duaların Esrarı, Ayhan Yalçın, Sayfa: 154, Çelik yay…

Diğer bilgiler için yararlanılan kaynak ise; Her Anneye Lazım Kitabı, Muallim Neşriyat, Hazırlayan, E.Muratoğlu

Derleme @erolkaranet - 21.10.2021
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.