@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

BannerÜniversite Harçları Bu Yıl Kaç Lira OlduÜniversite öğrencilerinin 2020 /2021 öğretim yılında ödeyecekleri harçlar belli oldu.


Resmi Gazete'nin 24.07.2020 ve 31182 sayılı sayısında yayımlanan "2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Karar (Karar Sayısı: 2755) Resmi Gazete'de yayınlandı. 


Üniversitelerin internet adreslerine girilip harç ücretleri öğrenilebilir.

Bilindiği üzere yalnızca ikinci öğretim öğrencileri harç ücreti ödemektedir. Ancak istisnai bazı durumlarda örgün (birinci öğretim) öğrencileri de harç ücreti ödeyebilir. Örneğin 4 yıllık fakülteyi kazanan ve okulunu uzatan öğrenciler üniversitelerin belirlediği harç ücretini ödemek zorundadır.
Harç ücretleri güz ve bahar dönemi olmak üzere 2 eşit taksitte ödenmektedir.
Kazandığınız bölümün hazırlık sınıfı varsa kazandığınız bölümün katkı payını ödemeniz gerekmektedir.
2020 – 2021 Üniversite öğrenim harç ücretlerinin ne kadar olduğu ve ne zaman yatırılacağı konusundaki detaylar kazanılan üniversitenin internet adresinden öğrenilebiliyor. Kazandığınız üniversitenin resmi web adresini sürekli ziyaret edin.
Üniversite yatırmanız gereken harç ücretlerini hangi banka aracılığı ile ödeme yapacağınızı kendi web sitesinden yayınlamaktadır.
Üniversitelerin her bölümünde olmayan ancak her dönemde %100 tercih ve doluluk oranına ulaşan 2. öğrenim ücretleri 1. öğrenime göre biraz daha pahalı bir öğrenim şeklidir.


Üniversitelerin internet adreslerine girilip harç ücretleri öğrenilebilir.

GÜNCELLEME : 30 TEMMUZ 2020
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

Bilmeniz Gerekebilir