@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Nişan Duası

Nişan Duası

Elhamdü lillâhillezî kâle fî kitâbih:

"Ve enkihul eyâmâ minküm ves sâlihıyne min ıbâdiküm ve imâiküm. İy yekûnû fükarâe yügnihimüllâhü min fadlih. Vallâhü vâsi’un alîm"

Ves salâtü ves selâmü alâ seyyidinâ Muhammediv ve alâ âlihî ve sahbihî ecmeıyn.

Allâhümmec’al hâzel akde meymûnev ve mübârakev ve mühtârâ. Vec’al beynehümâ ülfetev ve muhabbetev ve karârâ. Ve lâ tec’al beynehümâ nefratev ve fitnetev ve firârâ.

Allâhümme ellif beynehümâ kemâ ellefte beyne Âdeme ve Havvâ.

Ve kemâ ellefte beyne Muhammedin (SAV) ve Hatîcetil Kübrâ.

Allâhümme eğtı lehümâ veleden sâlihâ, ve rizkan vâsiâ, ve umran tavîlâ.

Bismillahirrahmanirrahim

Hamd âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur

Salatü selam ve her türlü saygıya ve sevgiye layık olan Peygamberimiz Muhammed Mustafa Sallallahu aleyhi ve selleme ve onun ailesine olsun..

Yâ rabbel âlemîn!

Senin emrine, Resullullah Aleyhisselam’ın sünnetine uymak amacıyla; canımız ciğerimiz evlatlarımız olan ........ Kızı ....... ile ........ oğlu .............  hayatlarını birleştirme yolunda ilk adımlarını atmış bulunuyor.

Evliliğe ilk adımı atan evlatlarımızı her zaman mutlu eyle, Evlilik yolunda karşılaşacakları her türlü sıkıntıyı kolaylıkla aşmalarını nasip eyle,

Akıllarından saygıyı, Kalplerinden sevgiyi eksik etme; Kendilerine bol rızıklar, takva sahibi kimselere yol gösterecek, göz aydınlığı olacak hayırlı evlatlar ve huzur dolu bir hayat nasip eyle, dünya ve ahiretlerini hayırlarla ma’mur eyle ya rabbi

Ve en önemlisi de bundan sonraki hayatlarında senin sevdiğin ve razı olduğun aileler zümresine dâhil eyle ya rabbi.

Hz. Âdem Aleyhisselam ve Hz. Havva annemiz arasında, Hz. Muhammed Aleyhisselam ve Hz. Hatice annemiz arasında nasıl bir huzur ve muhabbet ihsan eylediysen, aynı huzur ve muhabbeti evlatlarımıza da nasip eyle ya rabbi.

Evlatlarını gelin ve damat görme şerefine erecek olan ve bu evliliğe vesile olan Gedik ve Kara ailelerinin ve bu törene katılanların ailelerini de iki cihanda aziz eyle ya rabbi.

Nişanlanan çiftlerin, burada bulunanların yuvalarına bolluk ve bereket ihsan eyle, Aileleri arasındaki birlik ve beraberliği, kardeşlik ve dostluğu, saygı ve sevgiyi kat kat arttır Allah’ım

El açıp âmin diyen misafirlerimizin de aynı duygulara erişmesini ve hayır dualarını kabul eyle ya rabbi.

Hayırların fethi, şerlerin def’i, ümmet-i Muhammed’in sıhhat ve selâmeti için

Allah rızası için El- FATİHA.
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.