@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Bugün Mevlid Kandili - Hayırlı Kandiller Dileriz
Bugün İslam Peygamberi Kainatın efendisi Hz. Muhammed'in "salat ve selam onun al ve ashabının üzerine olsun " doğum günü olarak kutlanan Mevlid Kandili.

Fahr-i Kainat efendimizin yeryüzünü şereflendirişinin yıldönümünü büyük bir mutlulukla kutlamalıyız.

Çünkü ;

Hz. Muhammed'in mücadelesi ve savunduğu ilahi mesajları unutmamak üzere yaşamak son derece önemlidir. O'nu sadece anmak değil anlamak, Mekke'de direniş, Medine'de adalet, Hudeybiye'de barış misyonunu kendi yaşam felsefemimize dönüştürmeyi umud ediyoruız

Hazreti Peygamberimiz, yaşantısıyla mazlumların kurtarıcısı, kimsesizlerin kimsesi, hoşgörünün, adaletin, merhametin simgesi olmuştur. Bizler de bugün onun yaşayışını, hadis-i şeriflerini örnek alarak, birlik ve beraberliğimize her zamankinden fazla sahip çıkmak zorundayız

O, insanların en hayırlısı idi, herkesin güvendiği Muhammed-ül Emîn'di; Allah'ın insanlar arasından seçtiği doğruluk timsaliydi; güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle, mütevazılığıyla bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyetti. Onun yaşayışı, onun hadis-i şerifleri, onun sünneti sayesinde insanlığın önünde aydınlık bir devir başlamıştır.

Bilindiği gibi O’nun getirdiği din ve bizlere verdiği mesajlarla karanlıklar aydınlığa, nefretler sevgiye dönüşüyor. Bugün, hepimizin üzerinde durması gereken de, O’nun güzel ahlakı ve bizlere öğrettikleri olmalıdır.

Bugün tüm kırgınlıklar, yerini sevgi ve hoşgörüye bırakmalıdır. İslam âlemi olarak bu gece de, O’nun yüzü suyu hürmetine dualar ederek, O’nun sevgisi etrafında kalplerimizi birleştireceğiz.

Unutmayalım ki, Bu gece, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin dünyayı teşriflerinin 1447'inci sene-i devriyesini idrak ediyoruz. Bizi bir Mevlid-i Nebi'ye daha ulaştırdığı için Rabbimize hamd ediyor, Âlemlerin Efendisi Hz. Muhammed'e (SAV) salâtu selam ediyoruz.

Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid Kandilinin tüm insanlığa sevgi, huzur, barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyor, başta tüm takipçilerimiz olmak üzere, Milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor ve mübarek Mevlid kandillerinizi kutluyoruz

erolkara.net
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

Reklam

Reklam

İlginç Bilgiler

Reklam