@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Sirke ve Patlıcan Sapı Basura İyi Gelir mi ?
Basur gerçekten de insanı aşırı derecede rahatsız eden ve sıklıkla karşılaşılan bir hastalık türüdür.

Hemoroid hastalığı, yani halk arasında bilinen basur makatta anal kısımda bulunan ve hastalığın ilerlemesi durumda makatta meme oluşması ve kanama olmasına neden ve hastayı çok fazla sıkıntılara sokan ağrılı bir rahatsızlıktır. Basur tedavisinde en etkili yöntem ise bitkisel yollarla hazırlanan kürler olarak bilinir.

Basur rahatsızlığından kurtulabilmeniz için en etkili doğal tedavilerden biri de elma sirkesi yöntemidir.

Basurdan kurtulmak için gelin size tavsiye ettiğimiz elma sirkesi ile tedavi şeklini de uygulamanızı tavsiye ederiz.

Basur anüste kaşıntı ve yanmaya sebep olan, Cildin ve derinin bu gibi tesirleri önlemek için bir pamuğa ev yapımı elma sirkesi dökerek yanan bölgeye kompres şeklinde uygulayabilirsiniz.

Bu yöntemle basurdan kurtulabilirsiniz çok etkili bir doğal koruyucu olan elma sirkesi yöntemini, kullanarak basur hastalığına karşı etkili bir yola başvurmuş olursunuz.

Basura elma sirkesinin bilinen pek çok faydasının yanı sıra güneş yanması, cilt rahatsızlıkları kaşıntıyı da giderdiği herkes tarafından bilinir ve doktorlar tarafından da özellikle tavsiye edilir.

Bu yöntemi uygularken elma sirkesi döktüğünüz pamuğu kompres olarak kullandığınızda eğer yanma hissi aşırı şekilde olursa elma sirkesinin bir miktarını sulandırarak da kullanabilirsiniz.

Basur. Belirtileri düzelene kadar bu yöntemi uygulanmalıdır. Ayrıca oturma banyosu hazırlamak için sıcak suya yarım fincan kadar elma sirkesi ekleyebilirsiniz. Basur hastalığını tedavi etmek için düzenli olarak bitkisel tablet de kullandığınız süre boyunca elma sirkesi yöntemiyle birlikte uyguladığınız zaman rahatsızlığınızdan daha kısa zamanda ve etkili bir şekilde kurtulmuş olacaksınız.

Limon Sirkesi basur için çok etkilidir.

Kılcal ve kan damarı duvarlarının güçlendirilmesi sağlayarak basur tedavisine destek olur. Aynı zamanda etkili antioksidan olması nedeniyle C vitamini içermesi de hemeroid tedavisini hızlandırmaya yardımcı olmaktadır.

Bu yöntemi uygulamak için limon sirkesini pamuğa dökerek el yordamıyla basurdan etkilenmiş olan kaşıntılı ve ağrılı bölgeye uygulanmalıdır. Başlangıçta çok yanma veya karıncalanma hissi olacaktır ama bu durum birkaç dakika geçtikten sonra geçer. Daha etkili sonuç almak için limon sirkesi içerisine bal veya zencefil suyuna limon sirkesine karıştırarak uygulayabilirsiniz.

Basur İçin Patlıcan Sapı,

Patlıcan kürü bu kürlerin başında gelir. Patlıcan kürü sayesinde hastanın ağrılarının azalmasına ve kanamanın kesilmesine büyük yardımı olur. Üstelik hazırlaması ve uygulaması son derece basit olan patlıcan kürü evde olan malzemelerle evde kolaylıkla hazırlayıp uygulayabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir yan etkisi olmadığından dolayı bu kürü basur şikayeti olan hemen hemen herkes gönül rahatlığıyla uygulayabilir.

Patlıcan Sapı Kürü Nasıl Yapılır?

Basur İçin Patlıcan Sapı, Çoğu kişi patlıcan kürü deyince aklına hemen patlıcan mor kısımı düşünür. Oysaki hazırlayacağınız patlıcan kürün de patlıcanın yeşil sap kısımları ihtiyacınızı görecektir. On adet patlıcanın yeşil sapını kesip duru suda iyice yıkayın. On su bardağı suyu bir tencereye alarak üzerine yıkamış olduğunuz patlıcan sapını ekleyin ve daha sonra kaynaması için ocağın üzerine alın. Öncelikle kısık ateşte yaklaşık olarak yarım saat yani kaynayana kadar bekletin. İlk sıcağı gittikten sonra patlıcan sapları ile patlıcan suyunu birbirinden ayırma işlemi geçin. Daha sonra suyunu süzerek patlıcanların suyunu bir kaba koyun. Patlıcan kürü oda sıcaklığına gelene kadar bekleyin. Daha sonra buz dolabına koyarak patlıcan kürünüzü hazırlamış olursunuz.

Patlıcan Sapı Kürünün Kullanım Aşaması

Basur İçin Patlıcan Sapı, Patlıcan kürünü öğünlerden yaklaşık olarak bir saat önce aç karnına tüketmeniz daha faydalı olacaktır. Patlıcan kürünü mutlaka sabah ve akşam olmak olmak üzere günde iki defa düzenli olarak kullanmanız gerekir. Her öğünden önce yaklaşık olarak bir su bardağı içmeniz yeterli olacaktır. Patlıcan kürünün etkisini görebilmek için, kürü uyguladığınız zaman sürecinde basuru tetikleyen ve zarar veren bazı besin ögelerinden uzak durmanız da fayda vardır.

Bunlar turşu, yağlı kızartmalar, hazırlanmış ve dondurulmuş paket gıdalar, hazır yiyecekler, acı biber, cips ve sirke gibi basur'un çıkmasına neden olan yiyeceklerdir.

Patlıcan kürünü aksatmadan düzeni olarak tüketmek ve bu gıdalardan uzak durmanın neticesinde çok olumlu sonuçlar elde edeceksiniz.

basurhastaligi.org
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

2 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.
 1. limon sirkesi idrar yolları iltihabına giderirmi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sayın ziyaretçimiz sorunuzun yanıtı verdiğimiz linktedir.
   https://www.erolkara.net/2022/05/idrar-yollar-iltihabna-ne-iyi-gelir.html

   Sil