@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Medine Uhud Şehitler Camii
Şehitlerin Efendileri olarak isimlerndirilem Uhud Şehitler Meydanı (Sayed al Shuhada / سيد الشهداء ) Uhud Vadisi'nde , İslam'ın ikinci savaşının Müslümanların ve Müşriklerin ( Medine ve Mekke'li ) güçlerinden oluşan ordulaırn savaştığı küçük bir alandır . Bugün bölge yaklaşık 15.000 nüfusa sahiptir ve Şehitlerin Efendileri Camisi ve Uhud Şehitlerinin mezarları dahil olmak üzere çeşitli ilgi çekici noktalara sahiptir.

Mescid-i Nebevî'nin 3,5 kilometre kuzeyinde yer alan Medine şehrinin küçük bir mahallesidir. 2017/2018 yılları arasında yeni bir cami, erişim yolları, hacılar ilgi noktaları, hizmetler ve yönetim alanları ile kapsamlı bir şekilde yenilenmiştir. Sitenin alanı 340 hektardır ve bölgede Jabl al-Rumah, tarihi mezarlıklar, cami, okul, otoparklar, kamu hizmetleri binası içeren Şehitler Meydanı bulunmaktadır.


Medine Uhud beldesinde yeni yapılan \"Sayed Al-Shuhada\" Şehitlerin Efendileri Camisi ziyaretçileri cezbediyor


Medine'de Peygamber Efendimizin mübarek şehrinin yakınında bulunan, Uhud savaşının yapıldığı Ve Şehitlerin efendilerinin "Sayed Al-Shuhadaa" gömülü bulunduğu bölgeye yapılan yeni cami ziyaretçileri büyülüyor.


Klasik ve çağdaş İslam sanatını birleştiren estetik bir başyapıt olarak tasarlanan camide ayrıca Uhud savaşı hakkında bilgiler yer alıyor.


İslam mimarisinin estetik sembolü olan yeni cami, 8.000 metrekarelik bir alana sahip olup 15.000'den fazla kişinin namaz kılabilmesine olanak sağlıyor


Cami, eşsiz ve cazip renkleriyle dikkat çekiyor ve sanat ve tasarımına bir başka takdir katıyor


Klasik ve çağdaş İslam sanatını birleştiren estetik bir başyapıt olarak tasarlanan camide ayrıca Uhud savaşı hakkında bilgiler yer alıyor.


Medine'nin Kalkınma Komisyonu şu anda Medine'nin tarihsel alanını geliştirme konusundaki en büyük projesi üzerinde çalışmaktadır
Osmanlı döneminde yapılan Uhud Şehitler mescidi. Mescidi, Medine. 1950'lerde yeni yapıya yer açmak için yıkılmıştır.

FOR ENGLİSH

New Madinah mosque - Sayed Al-Shuhada Mosque, Madinah A new mosque in the Sayed Al-Shuhadaa area on the outskirts of the Prophet's City where martyrs of the battle of Uhud are buried is attracting thousands of pilgrims and worshipers. The new mosque, an aethetic symbol of unique Islamic architecture, has an area of 8,000 sq. meters. It can accommodate over 15,000 worshipers.
The mosque also has educational information on the Uhud battle. It was designed to be an aesthetic masterpiece that combines classic and contemporary Islamic art.
The mosque also stands out with its unique and daring colors, adding another layer of appreciation to its artistry and design.


#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.