@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

EzanPro Programı O Tarikata Dua Ettiriyor

Ezanpro adlı dini program yüzünden milyonlarca insan Nur cemaatine ve bu cemaate bağlı kişilere gıyaben dua etmek zorunda bırakılıyor.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ örgütüne ait olduğu iddiası ile cep telefonlarından kaldırılması yönünde uyarılarda bulunulan ve bu suçlamalardan aklanan Ezanpro adlı programın Nur cemaatinin sıkça kullandığı tesbihat ile kendi cemaatine dua ettirdiği, bu nedenle pek çok kimsenin bundan rahatsız olduğu öğrenildi.

Artık evrensel olan ve milyonlarca Müslüman tarafından dünya çapında kullanılan programın bu şekilde bir cemaatin propagandasını yapmasının uygun bulunmadığı programla ilgili yorumlarda da yer alması ve taleplerin dikkate alınmaması da merak konusu oldu.

Maviay adlı şirketin yıllardan beri uluslararası çapta kullanıma sunduğu ve başarılı bir şekilde her geçen gün geliştirilen Ezanpro adlı programda yer alan Saidi Nursi tarafından Nur cemaatine mensup kişilerin okuması için hazırlanmış tesbihatın ve buna bağlı olarak Çevşen duasının cemaatlere ya da tarikatlara bağlı olsun olmasın programı kullananlar tarafından kullandırılması tepki ile karşılandığı öğrenildi.

Nur tarikatı kurucusu Said Nursî tarafından hazırlanan ve Ezanpro programında tesbihat bölümündeki duayı yapmak isteyenlerin ister istemez en az 3 kez, sabah namazı tesbihat bölümünde 4 kez dile getirmek zorunda olduğu "talebeti Resâili’n-Nûri’s-sadıkîne" "Risalei nurun sadık talebelerine" şeklinde duanın kaldırılması istenmektedir.

İşte beş vakit namaz sonrası yapılması önerilen ancak içerisinde Nurculara dua ettirilen bölümler şöyle..

Allahumme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve ashâbihî biadedi evrakı’l-eşcâr ve emvâci’l-bihâr ve katarâti’l-emtâr, vağfirlenâ verhamnâ veltufbinâ vebi üstâdinâ ve meşâyîhina  (radıyallâhu anhüm) ve vâlideynâ ve ihvânena vebi talebeti Resâili’n-Nûri’s-sadıkîne yâ ilâhenâ bikulli salâtin minhâ şehadeten.. eşhedu en lâ ilâhe illallah ve eşhedu enne Muhammeden Resûlullahi Sallallahu Aleyhi Tealâ Vesellem.

Allahumme ecirnâ ve ecir vâlideynâ ve talebete Resâili’n-Nûri’s-sâdıkîne fi hidmeti’l-Kur’âni ve’l-îmân. Ve ahbâbene’l-mu'minîne’l-muhlisîne ve akribâenâ ve ecdâdenâ mine’n-nâr.

Allahumme edhilnâ ve edhil üstâzenâ ve meşâyîhine (radıyallâhu anhüm) ve vâlideynâ ve talebete Resâili’n-Nûri’s-sadıkîne ve ihvânena ve ehavâtenâ ve akribâenâ ve ecdâdenâ ve ahbâbene’l-mu'minîne’l-muhlisîne fî hidmeti’l-îmâni ve’l-Kur’ân. El-Cennete meal ebrâr, bişefâat-i Nebiyyi-ke’l-Muhtâr ve âlihi’l-ethâr ve eshâbihi’l-ehyâr ve sellim mâdâme’l-leylu ve’n-nehâr. Âmin, ve selamun alel murselin velhamdu lillâhi Rabbi’l-Âlemîn.

DiniErkHaber / Özel Haber
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.