@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Reklam


Çocuğu Olmayana Elma Duası
Bir çok dua kitabında elma üzerine okunan dualardan söz edilir. Ancak bu dualara geçmeden önce hatırlatmak istenilir ki..
Alemlerin rabbi Allah bir şey dilediği zaman ona ol der ve o şey oluverir. Eğer istemenize rağmen bir dileğiniz olmuyorsa ya da bir çocuk istiyorsunuz vermiyorsa bir hayır vardır veya zamanı vardır..
Acele etmemek ve dualara sığınmak gerekir. Belki de sizin bilmediğiniz daha hayırlı olanı size nasip edecektir.
Evlat çok büyük bir sorumluluktur. Belki hayırsız olup size dünyayı dar edecek ya da hastalıklı veya sakat olacak belki de çok hayırlı olacak ama bunu insan hiç bir zaman tahmin edemez.
Allah c.c her duayı duyar ve kulu için hayırlı olanı vermek ister. Allah sabredenleri sever ve sabırlı ve sakin olmalısınız.
Rabbimize güvenin her kadın anne olmak hakkını ister ama olmuyorsa dünyayı kedinize dar etmenin, haram etmenin, bu uğurda mallarınızı mülklerinizi harcamanın anlamı yoktur
Allah'u Teala hakkınızda hayırlı olanı versin ve dualarla, ibadetlerle, harama helale dikkat ederek ona kulluk edelim. Duadan vaz geçmeyelim.

İBRAHİM SÜRESİ İLE YAPILAN DUALAR

Kitaplardan edindiğimiz bilgilere göre.. yedi ayrı kişi bir elmaya İbrahim suresinin 34. Ayetten 42. Ayete kadar (42. Ayet dahil) olan kısmını okuyup uflerler. Elmanin yarısını erkek, yarısnı kadın kabuk ve çekirdekleriyle birlikte yer.
Diğer rivayette de yedi elmaya yedi kere ibrahim suresi okunur. Her elmanın yarısını erkek yarısını kadın kabuk ve çekirdekleriyle birlikte yer.
Bir baska rivayette ; yedi gun kırmızı tatlı elmaya ibrahim suresinin 34. Ayetten 44. Ayete kadar( 44 dahil) kisim okunur uflenir yenir diyor.
7 kişi bir araya toplanıp 1 er tane ibrahim süresini okuyup elmaya üfleyecek ve bunu karı koca yarısını yiyecek .
Mescid-i Haram’da Makam-ı İbrahim’in hizasında okunursa çok daha tesirli olur. -Tecrübe edilmiştir. - diyen var.

NİSA SÜRESİ İLE YAPILAN DUALAR

Nisa suresinin ilk ayeti üç elmaya birer defa yazılır, sonra adetinin başladığı günden itibaren 13, 14 ve 15. Günlerinde her gün bir elmanın yarısını erkek yarısını kadın yer ve cima ederlerse ve bu üç adet döneminde uygulanırsa Allah (celle celalühü)’nün izni ile kadın hamile olur.(Tecrübe edilmiştir.) diyen var.
Adeti kaç gün sürerse sürsün ilk başladığı günden sayar. Ama ilk adet gördüğü günü bir diye saymaz. Çünkü ertesi gün bir gün (24 saat) dolmuş olur. Meselâ pazartesi akşam ezanı ile başladı ise 13. gün pazar gecesine denk gelir.


MERYEM SÜRESİ İLE YAPILAN DUALAR
Çocuğu olmayanlar için okunacak Âyet-i Kerim(Meryem Süresi)
Çocuğu olmayan  kimseler hayırlı ve salih evlat sahibi olmka için aşağıdaki Meryem süresi ayeti kerim’i okuyabildikleri kadar yada her namazdan sonra 3-7-21 veya 41 defa okurlar.
Bu dua peygamberlerin kabul olunan dualarındandır.
“fe heb lî min ledunke veliyyâ(veliyyen).Yerisunî ve yerisu min âli ya’kûb.”يَرِثُنِي وَيَرِثُ مِنْ آلِ يَعْقُوبَ فَهَبْ لِي مِن لَّدُنكَ وَلِيًّا“
Bana tarafından bir veli oğul ihsan et.(Meryem-5)
Ki bana da mirasçı olsun.(Meryem;5-6)”
Kur’an şifadır ama herkesin kendine göre kullanabileceği bir reçete de değildir. Bu bir oyalama ve oyalanma olur. Onun yerine dert sahibi mü’min çok dua etmeli, tıbben yapılabilecek bir şey varsa onu yapmalıdır.
Allah'u Teala hakkınızda hayırlı olanı versin ve dualarla, ibadetlerle, harama helale dikkat ederek ona kulluk edelim. Duadan vaz geçmeyelim.

Derleme @erolkaranet - 4.03.2021
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.