@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Bitkisel reçetelerle diyabet hastalığının şifası

Bitkisel reçeteleri ile sağlık saçan Maria Treben, diyabet hastalığının şifasını açıkladı: Kereviz ve sarımsak yiyin. Lahana turşusu suyu için....

Sağlıklı bir hayat isteyenler, şifayı doğada aradı. Kitapları dünya genelinde 8 milyondan fazla satılan şifacı Maria Treben, hastalıkları doğal bitkilerle iyileştirmeyi başardı. Treben'in reçetelerine TAKVİM ulaştı. İşte diyabetten zonaya pek çok hastalığın şifası...

ŞEKER HASTALIĞI:

Sofralarda sık bulunan kereviz, şekeri düşürür. Eski bir halk reçetesi olarak her gün çiğ havuç yemenin yanı sıra lahana turşusu suyu da şekerin dengelenmesini sağlar.

Bir dilim ekmek üzerine yenen soğan ve sarımsak da şekeri dengeler. Öte yandan 4 yemek kaşığı yabanmersini yaprağı, 2 litre soğuk suya konup su yarıya ininceye kadar kaynatılır.
Günde 3 fincan içilmelidir. Isırgan otu da pankreasa çok iyi tesir eden bir bitkidir.
Kan şekerini düşürür. Pırasa da şekeri düşürür. Öğlenleri salatasını, akşamları ise ekmek üstüne koyup tüketilmesi önerilir..

BAĞIRSAK SOLUCANI: 

Eskiden beri bilinen en iyi kurt ilacı kabak çekirdeğidir. Bağırsak solucanları için çocuklara günde 10-15, büyüklere 20-30 kabak çekirdeği verilir. Çekirdek kabuğu ile beraber çok iyi çiğnenmelidir.
Lahana turşusu da kurt dökmekte etkilidir.

SAFRA KESESİ:

Bu hastalığa kadınlar erkeklerden daha fazla yakalanmaktadır.
Acı sancılar, kalbe yayılır mide bulantısı bile yapar. Altı haftalık bir turp suyu kürü, bu ağrıya faydalı olur.

Turpun suyu, sıkacakla çıkartılır. Sabah aç karnına 100 gram ile başlanır. Ve üç hafta zarfında 400 grama kadar artırılır. Ardından 3 hafta yine 100 grama geri dönülür.

ÖDEM: 

Sabankıran kökünü ufak ufak kalem yontar gibi doğrayın. 2 tatlı kaşığı kadarına geceden 250 gr soğuk suya bırakın. Ertesi sabah ısıtın, süzün ve kahvaltıdan yarım saat önce yarısını, yarım saat sonra da diğer yarısını için..

TIRNAK İLTİHABI:

Ağrıya ve acıya neden olan bu hastalıktan kurtulmanın yolu doğadan geçiyor. Bunun için 50 gr. ebegümecini suya koyun. Ertesi gün yatmadan önce ıslatarak 20 dakikalık el veya ayak banyosu yapın. Aynı su 2-3 kere daha kullanılabilir. Kırılan veya yaralanmış tırnaklar soğan veya düğün çiçeği suyu ile tedavi edilir. Soğanı ortasından keserek yarım parçalan ile tırnak dibini ovun.

ZONA: 

Bu hastalık, stres ve sıkıntıdan dolayı oluşuyor. Damkoruğu suyu, zonanın derin ağrılarını hafifletir. Dört, beş etli yaprağı uzunlamasına kesilerek birbirinden ayrılıp bir tabağa koyun. Yaprağın üstte kalan kısmına suyu çıkartın. Bunu birkaç kere ağrıyan yerinize sürün. Daha ilk sürmede ağrılarınız dinmeye başlar..

Bitkisel reçeteleri ile sağlık saçan Maria Treben, diyabet hastalığının şifasını açıkladı: Kereviz ve sarımsak yiyin. Lahana turşusu suyu için...
Turşu suyu, pırasa ve kereviz kan şekerini dengeliyor. Diyabetten koruyor.


DOĞAL SAĞLIK REÇETESİ - HAZIRLAYAN: SİNEM UYSAL - TAKVİM
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.