@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Gap Turu Otelleri
2019 / 2021 yıllarından yaptığım Gap turu boyunca kaldığımız otelleri ve otellerin bizde bıraktığı izlenimleri sizlerle paylaşmak istedim.
Bildiğiniz gibi, sitemizin parolası "bilmek gerek" . Belki bu tura çıkacak olanlarımız varsa kendileri için faydalı olabileceği bilgilere ulaşabilir.

HATAY(ANTAKYA) : ÖZCİHAN HOTEL 

2019 yılındaki ve 2021 yılında turumuzda kaldığımız üç yıldızlı otel. Gerçekten de 3 yıldız yakıştırılmış abartısı olmayan bir otel. Eski ama temiz ve düzenli bir otel. Banyo / tuvalet yenilenmiş. Klima yeterli. Ve klima yataklara değil oda boşluğuna yönlendirilmiş. Tek bir asansörü var ve sadece 2 kişi binebiliyor. Sabah kahvaltısından sonra otelin önünde oturup çay içmek keyif verici. Lobide çaya ücret almıyorlar


Hatay Defne Belediyesi sınırları içerisinde Hamidiye mahallesinde bulunuyor. Ünlü Hamidiye şelalaesi 300 metre ötede..
Burada yaptığımız akşam yemeği ve sabah kahvaltısı örnekleri aşağıdaki fotoğraflarda yer almaktadır.
Kahvaltı açık büfe ve zengin doyurucu. Yemekleri yöresel yanında humuslu mezesi ve sonunda künefesi ile iyiydi. Ancak künefede beklenen görüntü ve lezzeti beklemek hayal kırıklığı olur. Künefenin görüntüsü aşağıdadır  Çok daha iyi, Hatay'a geldiğimize inandıracak bol peynirli bir künefe beklerdik.

2019 yılında personeli güleryüzlü iken 2021 yılında bunu pek göremedik. 

Özcihan Otel Oda şekli

2019 yılında gördüğümüz otelde odadaki minibarda su hariç herşey ücretli idi. Dolap dolu idi. . İçtiğiniz ekstraları lobiye anahtar teslimi sırasında ödüyorsunuz.
Üç kişilik odada üç yatak olması güzel. Bazı otellerde 3 kişiyi iki yatağa soktular. Aşağıda değineceğim. Eğer üç kişilik odada kalacaksanız oda için önceden hatırlatmada bulunmanız önemli. Yoksa iki yetişkini tek yatağa mecbur ediyorlar.
2021 yılında gittiğimizde minibarda 2 adet su vardı. Lavabo her kullanımda tıkanıyor, banyo duş düğmesi çalışmıyordu. Tuvalet kağıtları çok kalitesiz elinize yapışıyordu.  Odalar sigara kokuyordu.

Sabah kahavltısı açık büfe. Beğendiklerinize göre alıyorsunuz. Sınırsız.. Ne var ki insanımız israf etmeyi çok seviyor ki yemeyeceklerini bile bile alıyorlar. Bir iki lokma sonrası aldıktan sonra masada kalan yiyeyecekler çöpe. İsraf diz boyu anlayacağınız. Bu tüm otellerde aynı..


2019 yemeği ile 2021 yılında yediğimiz akşam yemeği menüsü birbirinin aynısı idi.

****

ŞANLIURFA :   HOTEL URHAY  4 yıldızlı otel
Her ne kadar turumuzdaki otel listesinde Grand Urfa Otel denilse de şansımıza sıra gecesini de izlediğimiz Otel Urhay çıktı. Sıra gecesinde yaşanılanları daha önce yazmıştık.
Urfa'nın ara sokaklarında yer alan ve caddeden sonra bavullarımızı taşımak zorunda kaldığımız otel..
Otel Urhay
Urfa'ya has binalarının birinde konumlandırılmış otel Otelin bahçesi ve odalarıyla bir Urfa konağında kalıyor gibisiniz. Mistik bir yapısı var.

Otel Urhay Kahvaltı
Bahçesinde yaptığımız kahvaltıya eşlik eden Urfa'ya has güvercinleri ve güzel bir havada çok çeşitli bir açık büfe kahvaltı çok nefis idi.

Otel Urhay Akşam Yemeği

Sıra gecesi programı dahilinde verilen akşam yemeğimiz Urfa'ya özgü idi. Her ne kadar akşam yemeği parası tur ücreti içinde olsa da bizden bu program için ayrıca 60 TL para alındı. Sıra gecesi programı sırasında ve karanlık bir ortamda yediğimiz için pek detaya giremeyeceğimiz ( urfa kebabı ve yöresel meze) yemek güzeldi. Çiğ köfte parmak büyüklüğünde 3 parça idi. Mırra kahvesini de içmedik. Sıra gecesi programındaki ahlaki olmayan davranışlar bizi üzse de oda ve kahvaltı mükemmeldi. Minibar da su hariç her şey ücretli. ( Sıra gecesi programında yaşadıklarımız için tıklayınız )

Otel Urhay Akşam Yemeği
Konakladığımız oda üç yataklı idi ve odanın mistik yapısı gayet güzeldi. Bir Urfa evinde kaldığımızı hissettik. Kat görevlileri yardımcı oluyor ancak sıra gecesinde bahşiş bekleyenler gibi onlarda bahşiş almadan odadan çıkmak istemiyor havasında idiler. Dedik ya, bahşişe doymayan sıra gecesi ekibi ve otel personelinin bu davranışı hiç hoş değildi

Urhay Otel Oda

MARDİN : YAY GRAND HOTEL 4 yıldızlı otel

Yay Grand Hotel
Turumuzun üçüncü gecesinde kaldığımız Mardin'deki Yay Grand otel, karşılama, akşam yemeği ve sabah kahvaltısı gezdiğimiz tüm oteller içerisinde en iyi idi.Mardin'in yeni yerleşim yerinde kurulmuş. Çok büyük ve çevresinde yeni yapılan devasa apartmanlar var. Bir yanı da her ne kadar dağlık orman alanına baksa da yakında o alanlarında imara açılacağını unutmamak lazım.

Yay Grand otelde kokteyle karşılama

Yay Grand otelde Terasta akşam yemeği

Yay grand otel diğerlerine göre her şeyiyle farklı idi. Önceden ve özenle hazırlanmış meyve suları ile kapıda güler yüzlü elemanın karşılaması bile otelin misafirlerine ne kadar önemsediğini gösteriyordu.

Akşam yemeğimizi ve sabah kahvaltımızı havuz manzaralı terasta yedik. Sofra son derece titizlikle ve çok çeşitli bir şekilde hazırlanmıştı. Müşteriye saygının ve otelin itibarlı oluşu her haliyle kendinin belli ediyordu. Odada bulunan Minibarsa su hariç herşey ücretli idi.

Sabah kahvaltısı açık büfe şeklinde idi.


Tüm otellerde olduğu gibi kahvaltı hemen hemen her markette bulabileceğiniz türdendi. Yöresel bir kahvaltı çeşidi hiç bir otelde olmadığı gibi tüm peynirlerin aşrı tuzlu olduğunu belirtmek isterim. Kahvaltıda ekstra bir ürün beklemeyin.


Oda meselesine gelince ne yazık ki 3 yetişkin insana 1+2 yatak verilmesi hiç uygun değildi.

Mardin'e gidildiğinde kalınması gereken şahane tesis. Yöresel mutfağı, Anadolu Misafirperverliği, kahvaltısı, odaları ve yönetimi ile şahane otel

**********

DİYARBAKIR : MALABADİ HOTEL 4 yıldızlı otel..

Turumuzun dördüncü oteli.Merkezde ve cadde üzerinde . Öncelikle belirtmeliyim ki klimalar yatağın üzerine doğru çalışmakta. Klimayı kapatıp pencereyi açmış olmanız çözüm değil hiç susmayan trafiğin gürültüsü sizi asla uyutmamaktadır.

Malabadi Otel


Akşam yemeği zayıftı. Etli türlü, pilav ve meyve.. Sabah kahvaltısı tekdüze. Dört yıldız buraya çok. Üç yıldız neyine yetmemiş denilen bir otel..Minibarda sudan başka bir şey yoktu ve su ücretsiz .

Malabadi otel oda
Burada da 3 yetişkin insana 2 yatak verilmesi hiç uygun olmadı.

*******
ADIYAMAN : İSİAS HOTEL 4 yıldızlı otel

İsias otel
Ve sıra en son kaldığımız ve asla tavsiye edemeyeceğim otele geldi. Adıyaman İsias otel. Adıyaman merkezde. Suyun paralı olduğu, çayın 4 TL'den satıldığı ve yönetimin sinekten yağ çıkartmak için kararlar aldığı otel.

Üç su karşılığı ödeme fişi

2018 yılı Mayıs ayına kadar ahım şahım bir özelliği olmayan otel bu tarihten sonra yenilenmiş. Donanım daha bir teknolojik olmuş. Ancak yapılan yenileme gelen müşteriye izah edilemediği için kalacak kişiler sıkıntıya düşüyor.

Mesela klimanın kapama düğmesi alışılagelmişin dışında başuçlarında ve gece lambasının arkasında. Geceyi üşümekle geçirdiğimiz odada saat 4'te resepsiyonu arayarak düğmeyi bulabildik. Otel cadde üzerinde olduğu için trafik yüzünden camları da açamıyorsunuz.

Banyoda duşun çıkışı tavana konulmuş. Bunu keşfetmekte ancak resepisyona sorduğunuzda ortaya çıkıyor. Her müşteri standart dışı donanıma sahip bilgiye sahip değil. Oda görevlileri ortada yok iken müşteri odanın özelliklerini nereden bilsin. 

Çalışanların bile mutlu olmadığı bir otel.. Unutmayın tesis genelinde alınan tüm içecekler ücretli.

 

Akşam yemeği çorba, tavuklu pilav ve sütlaç.. Sabah kahvaltısı az çeşitte peynir ve domats ile karpuz. Allah'tan kahvaltıda çaya para istemediler.

******
MARDİN ARTUKLU HOTEL
Mardin Artuklu Oteli
26 Ağustos 2021 günü geldiğimiz Mardin Artuklu otel hemen hemen Mardin Artuklu ilçe merkezinin  dışında , bir benzin istasyonunun hemen arkasında yer alıyor. Dışarıdan otel havası yok. Bir işyeri gibi görünüyor. Artuklu Otel, temiz, geniş ve personelin acemi oluşu ile dikkat çekiyordu. Yemeklerde cimri bir şef garsonun dağıtımına da şahit olabiliyorsunuz. Otel 2 yıl önce açılmış denildi. Pandemi süresince bir kaç kez aç kapa olmuş olan otelde hizmetler için personelin eğitilmesi gerekirdi. Her otelde görmeye alıştığımız mini buzdolabı burada yoktu. Sebebini sorduk, otel sipariş vermiş ama teslim edilmediği için yerlerine konulmamış. Banyo duşu çalışmıyordu. Zor banyo yaptık. Otellerde gördüğümüz sabun ve paket kişiye özel banyo malzemesi yoktu. El sabunu kapları konulmuş. Odamızda üç yetişkin için gayet güzel yataklar vardı. Otel temizdi. Akşam yemeği esnaf lokantası gibi bir menüye sahipti. Çorba kaseyi doldurmuyordu.Sebebini sorduğumuzda "aşçıbaşı böyle uygun gördü" cevabını aldık. yemek kalitesi de 3. sınıf gibi idi. Tek olumlu yanı oda temizliği, genişlik ve resepsiyonda çalışan gencin güzel ve güleryüzlü haliydi. Sürekli özür dileyerek gönül alıyordu. Sanki otel kendisinin ve mahcup olmuş gibi idi.

Mardin Artuklu Oteli

Kahvaltı çeşitlilik açısından yeterli değildi. Personeller dediğimiz gibi acemi. Sanki stajyer öğrencilerle doldurulmuş. Yine de kafile karşılamaya hazır olmadığına kanaat getirdiğimiz otelde çalışan genç personel güler yüzlüydüler. Bu güleryüz biraz acemilik, biraz şaşkınlık biraz da ne yapacaklarını tam kavrayamamanın şaşkınlığı idi. Hizmet kalitesi iyileştirilmeli. Otelin otel olması için çok çalışması gerekirdi.

  • Şanlıurfa Gülizar Oteli
Şanlıurfa Gülizar Oteli


  • Gaziantep Metgold Otel 
Gaziantep Metgold Otel 
SAYFA GÜNCELLENMEKTEDİR.

01.09.2019 - 06.09.2021

Gap turumuzla ilgili ayrıntılara, gittiğimiz yerlerde gördüklerimizi buraya tıklayarak daha detaylı olarak okuyabilirsiniz.
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.