@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner


erolkaranet

Dikkat, Bu Mesajlar Sizi Artist Yapmaz
Dolandırıcılıkta sınır tanımayanlar bu kez de hayali ünlü olmak arzusunda olanları oltaya çekmeye çalışıyor.
Dizi ya da film oyuncusu olma hayali yaşayanları oltaya takmaya çalışan mesajlar vatandaşları telefonlarına gelmeye devam ediyor. Aylardır insanları tuzağa çekmek isteyenlerin mesajları yayılırken, şikayetlere rağmen bu mesajı atanlara karşı bir yaptırım uygulanmaması dikkat çekmektedir.
İnsanları aldatarak havadan para kazanmanın yollarından birini bulma yolunda akla hayale gelmedik çalışmalar yapanlar sözde cast şirketi olduğunu belirten mesajlarına devam etmektedir.
Diziyapım, sinemakast, Mra Cast Ajans adı altında yada sadece filmdizioyunculuk.com, sinemafilmoyunculuk.com web sitesi adresi ile  cep telefonuna hem de MERSİS ( firmaların güvenli olduğuna dair kayıtları tutan kurum) numaralarıyla gönderilen mesajlarda "Çekimleri başlayan Dizi, Film, Reklam projelerimize cast direktorlerinin onaylanması için lütfen 1 adet güncel fotoğraf yükleyiniz" mesajı gönderip web adresine yönlendiren mesajlar yeni kurbanlar arıyor.
Bazı vatandaşlar tuzağa düştüklerinde ya kendi resimlerini, ya aile bireylerinin fotoğraflarını ve kişisel bilgilerini verdiklerini dile getirirken iletişim kurulanlardan 500 TL ve 2000 TL civarında değişen kayıt parası adı altında ücret talep ettikleri belirtildi. Parayı gönderdikten sonra bir çok numaraya ulaşılamaz iken bir çoğu da proje bekleniyor denilerek oyalandırılıyor.
Bu arada söz konusu web sitelerinde hiç bir iletişim numarasının olmaması da dikkat çekmektedir.

İşte o mesajlardan bazılarıOltaya takılan bazı vatandaşlara da senet yapılarak borçlandıırldığı, kayıtları alınan başvuruların ise asla gerçekleşmediği, taksit yapanların ise ödemedikleri takdirde  icra tehdidiyle karşılaştıkları öğrenildi.

Bu arada söz konusu web sitesinde de kişiye ait detaylı bilgiler istenmesine yarayan başvuru formundan başka bir sayfa çıkmaması da dikkat çekmektedir


Vatandaşlar konu hakkında şikayetlerini dile getirirken yetkili makamlara suç duyurusunda bulunarak, kişilerin bilgilerini alan, rahatsız edici mesaj atan, aldatan, vatandaşın parasında göz diken kişi / kişiler hakkında soruşturma açılmasını istedikleri de dile getirildiği görüldü.

@erolkaranet - 28.06.2021
Hukuk, Yaşam, Din, Sağlık, Magazin, Turizm

Yorum Gönder

1 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.
  1. evet banada gönderdiler bunlar tamamen dolandırıcı mesajı gönderen firma ise mania yapım denilen bir sahtekar bir firma gittim bir otele davet ediyorlar şüphelendim para vermeden gittim Allahdan bunların devlet tarafından daha fazla insanı kandırıp canını yakmadan kapatılması gerekmektedir.

    YanıtlaSil