@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Hazreti Eyyup Makamı ve HarranAklımda kötü bir izlenim bırakan sıra gecesinin verdiği rahatsızlık beynimin içerisinde devam ederken sabah 07:00'de kahvaltıya indik.

Kahvaltı yaptıktan sonra Şanlıurfa merkeze Eyyub Peygamber'in (aleyhisselam) makamını, sabır makamını ve şifalı suyunu içerek, camisini de gezdikten sonra Harran'a gittik.Sabah URHAY otelden ayrıldık.

Harran tarihi üniversitesi kalıntılarından sonra bir aileye ait olan ve daha sonra kültür evi adıyla turistlere hizmet veren yerde farklı bir rehber eşliğinde dolaştıktan sonra Şeyh Hayati El Harrani ( Allah razı olsun ) Camini gezdikten sonra Hz.Eyyup Peygamber (aleyhisselam) ve Hz.Elyasa (aleyhisselam) Peygamber Türbelerini ziyaret ettik.

Öğle saatlerinde Şanlıurfa merkeze dönerek Balıklı Göl ve Aynzeliha Göletini, Hz. İbrahim aleyhisselamın doğduğu mağarayı gördükten sonra Viransehir'e yola çıktık.

Alışveriş ve serbest zaman tanınmayan Şanlıurfa'dan peygamber ziyaretleri yaptıktan sonra baraj altında kalacak Viranşehir'e ve oradan da Mardin'e doğru yola çıktık.
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.