@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

Banner

Cep Telefonunuzun Telsiz Borcu Var mı ?
Telsiz Kullanım Borcu Öğrenme

Her GSM abonesinin devlete ödemekle yükümlü olduğu Telsiz Kullanım Ücreti, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunun 46. maddesi ve ekli ücret tarifesi gereğince sistemde yer alan her abonenin devlete ödemekle yükümlü olduğu bir ücrettir. 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yayınlanan 2019 Yılı Telekomünikasyon Hizmetleri Ücret Tarifesi uyarınca; 2018 yılında 22,52 TL olarak uygulanan Telsiz Kullanım Ücreti, 2019 yılı için 27,86 TL olarak belirlenmiştir. 

Söz konusu ücret taksitlendirilerek, faturasız ve faturalı müşterilerimizden her ay tahsil edilecektir. 2018 de aylık 1.88 kuruş olarak tahsil edilen tutar 2019 yılında 2.32 kuruş olarak tahsil edilmektedir

Operatörler bu ücreti devlete toplu olarak öder ve abonelerinden aylık taksitler halinde tahsil ederler.

Türk Telekom ve Bimcell Telsiz Kullanım Borcu Öğrenme:

Bireysel faturasız hat sahibi müşterileri, tahsil edilmemiş Telsiz Kullanım Vergi borcu tutarlarını; mobil hatlarından *123# ‘yi tuşlayarak, “Telsiz” yazıp 5555’e SMS göndererek, 444 1 444 Müşteri Hizmetlerinden veya Türk Telekom Mağazalarından öğrenebilirler.​​​

Vodafone Telsiz Kullanım Borcu Öğrenme: 

KOLAY BAKİYE yazıp 7000’e kısa mesaj göndererek , Vodafone Yanımda üzerinden güncel Telsiz Kullanım Ücreti borcunuzu ücretsiz öğrenebilirsiniz. Biriken borcunuzu öğrendikten sonra hattınıza TL yükleyerek ödeme yapabilirsiniz.

Turkcell Telsiz Kullanım Borcu Öğrenme

Önce *100# yazıp ardından arama tuşuna basın. Ekrana gelen menüde Cevapla seçtikten sonra açılan kısa mesaj ekranına 4 yazıp göndererek güncel Telsiz Kullanım Ücreti borcunuzu ücretsiz öğrenebilirsiniz.

Telsiz kullanım ücreti nasıl iptal edilir?

Telsiz kullanım ücreti iptal edilemiyor.

@erolkaranet - 01.08.2019 
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

2 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.
  1. TELSIZ KULANIM VERGISI KALKSIN ARTIK YETER BU KADAR

    YanıtlaSil
  2. YETER CAYMA BEDELİ KALKSIN

    YanıtlaSil